Bulíř vypadl z přípravy na hokejové MS, zranil se na tréninku

foto Útočník Michal Bulíř na tréninku české hokejové reprezentace 12. prosince 2018 v Praze před turnajem Channel One Cup v Tampere a Moskvě.

Praha - Michal Bulíř vypadl z přípravy hokejové reprezentace na mistrovství světa. Na středečním tréninku v Praze se sedmadvacetiletý útočník zranil a zástupci týmu nyní čekají, zda se bude moci k mužstvu v dohledné době opět připojit. Bude záležet i na dalších kontrolách a vyšetřeních, které hráče čekají.

"Michal Bulíř během středečního dopoledního tréninku nezaviněně upadl, spadl přitom na mantinel a utrpěl nějaké zranění v horní části těla. Ihned na stadionu v Edenu se mu hned jako první věnoval fyzioterapeut stadionu a pak odjel na prohlídku do Motola, kde pracuje lékař národního týmu Tomáš Vyskočil," řekl ČTK mluvčí národního mužstva Zdeněk Zikmund.

První vyšetření v motolské nemocnici podle něho dopadla dobře. "Neprokázala nic závažného, naštěstí tam nebylo žádné poškození páteře nebo něco takového, ale v tréninku už Michal pokračovat nemohl. Dohodli jsme se proto, že se vrátí do Liberce, kde proběhnou i další kontroly a vyšetření," nastínil mluvčí nejbližší Bulířův program.

Další postup se pak bude odvíjet od výsledků a zároveň bude záležet na tom, jak se sám hráč bude cítit. "Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet, jestli a kdy případně se Michal k reprezentace opět připojí. Momentálně je to tak, že s ním pro zbytek tohoto a i pro příští týden zatím nepočítáme," doplnil Zikmund.

Bulíř skvěle rozehrál sezonu v dresu Liberce, za úvodních 11 zápasů nastřílel 13 gólů. Vysloužil si tak první zahraniční angažmá v kariéře a odešel do Magnitogorsku, kde ho vedl Josef Jandač, předchůdce současného kouče reprezentace Miloše Říhy staršího. Metallurgu vyšla až nad očekávání dobře základní část, ale pak vypadl z play off už v prvním kole.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď