Budoucí elektromobily ukáže BMW za rok v Mnichově

foto Elektromobil BMW iVision Circular Concept.

Na autosalonu IAA, který se má konat v září roku 2023 v Mnichově, hodlá zdejší automobilka BMW představit téměř finální podobu svých nových elektromobilů kompaktní třídy. Ty pak začne nabízet zákazníkům v roce 2025.

Z informací, které dále poskytl samotný šéf automobilky Oliver Zipse, ještě vyplývá, že mezi prvními modely takzvané Neue Klasse budou kompaktní sedan a sportovní SUV.

Již do konce tohoto desetiletí by právě vozy s touto novou architekturou měly zajistit polovinu celkových prodejů značky.

Po zmíněném sedanu ve velikosti současné řady 3 a zmíněném SUV mají přijít další modely. Od ještě menších až po luxusní. Design by měl do určité míry vycházet například z prvků, které se vloni ukázaly rovněž na výstavě IAA v Mnichově na konceptu iVision Circular.

První závod, který bude na výrobu vozů s touto technikou připraven, se stane nová továrna v Debrecenu v Maďarsku. Sériová výroba začne v roce 2025. O rok později pak začnou vyjíždět takovéto elektrické vozy rovněž z mateřského závodu v Mnichově. Tam již se nyní elektromobily (ovšem s jinými technickými řešeními) vyrábějí i v současnosti a již příští rok bude mít každý druhý vůz, kteří zde dělníci smontují, elektrický pohon.

Zipse ještě doplnil, že nové typy elektromobilů nebudou muset být nutně poháněny výhradně elektřinou dobitou do velkých baterií. Bude se moci využít také elektřina vyrobená přímo na palubě z vodíkových palivových článků.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď