Bubeník Charlie Watts zřejmě vynechá turné Rolling Stones

foto Ilustrační foto - Bubeník Charlie Watts z legendární britské skupiny Rolling Stones, která vystoupila 4. července 2018 na letišti v pražských Letňanech v rámci evropské části turné No Filter.

Los Angeles - Při nadcházejícím americkém turné Rolling Stones pravděpodobně nebude za bicí soupravou stálice rockové kapely Charlie Watts. Jeho mluvčí ve středu oznámil, že bubeník podstoupil nespecifikovaný lékařský zákrok a potřebuje čas na zotavení. Podle médií Wattse zastoupí Steve Jordan, který spolupracuje s kytaristou Rolling Stones Keithem Richardsem na jeho vedlejších projektech.

Turné s názvem No Filter má odstartovat 26. září koncertem na stadionu v St. Louis, Rolling Stones pak plánují zavítat také do Dallasu, Atlanty, Los Angeles nebo Las Vegas. Na koncertní šňůru se původně chtěli vydat už loni, kvůli pandemii covidu-19 ale byla odložena.

"Za pár týdnů začínají zkoušky, takže je to mírně řečeno velké zklamání, taky se ale dá říct, že tohle nikdo nečekal," uvedl mluvčí Wattse. "Charlie má za sebou zákrok, který byl naprosto úspěšný, ale jeho doktoři tento týden dospěli k závěru, že si potřebuje řádně odpočinout a nabrat síly," stojí v tiskovém prohlášení.

Sám 80letý bubeník podle agentury AP uvedl, že nechce, aby obavy o jeho zdravotní stav dál zdržovaly začátek turné. "Pro jednou můj timing nebyl úplně nejlepší," zavtipkoval Watts. "Tvrdě pracuju na tom, abych byl zase plně fit, ale dnes jsem se na základě doporučení expertů smířil s tím, že to nějaký čas potrvá," dodal.

Watts není zakládajícím členem Rolling Stones, od ledna 1963, kdy se ke kapele přidal, ale nevynechal jediný koncert, píše časopis Rolling Stone. Média připomínají, že bubeník se před lety léčil s rakovinou krku. V roce 2019 zase musel na operaci dnes 78letý zpěvák Mick Jagger, který podstoupil výměnu srdeční chlopně.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 17. září 2021

Očekáváme v 5:00 13°C

Celá předpověď