Brzy přijdou levnější elektrické Mercedesy

foto Mercedes-Benz EQB

Praha - Značka Mercedes-Benz se rozhodla nabízet elektrický pohon také pro své menší, a tudíž levnější modely. Svědčí o tom dva její počiny z posledních dnů. Novinky rozšíří portfolio bateriových elektromobilů německé prémiové značky. Ta vstoupila do tohoto segmentu s větším SUV EQC, pak přidala luxusní osobní dodávku EQV a nyní velkou limuzínu EQS. Jediným menším elektromobilem Mercedesu byl zatím hatchback EQA.

Fotogalerie

Tento týden Mercedes nejprve na autosalonu v Šanghaji představil elektrickou verzi svého již prodávaného menšího SUV GLB. V elektrickém provedení má samozřejmě označení EQB.

Automobil, který se nejprve začne prodávat v Číně, ale ještě letos přijde také na evropský trh, nabídne ve svém interiéru až sedm sedaček. Přesné technické údaje o verzi, která se bude montovat v maďarském Kecskemétu, zatím známy nejsou. Označení však bude EQB 450 4Matic a dojezd nemá být menší než 419 kilometrů podle metodiky WLTP. Jak napovídá termín 4Matic, vůz dostane dva motory a tím pádem také pohon všech kol.

Poté se tiskové oddělní stuttgartské automobilky automobilky pochlubilo první obrazovou upávkou na zbrusu nový model EQT.

Na rozdíl od dosavadní strategie, kdy se nejprve začaly prodávat verze se spalovacími agregáty, v tomto případě Mercedes-Benz svůj přístup změnil. Tentokrát, údajně se strategií “Electric first” prezentuje značka s třícípou hvězdou design koncepčního vozu s bateriovým elektrickým pohonem dříve než se objeví varianta s konvenčním typem pohonu.

EQT má být podle zatím velmi kusých informací rodinným minivanem, I když s menšími rozměry než má vůz třídy V (v elektrickém provedení EQV). “Concept EQT kombinuje prostorný a variabilní interiér s atraktivním designem, a to ve spojení s patřičnou úrovní komfortu, konektivity, hodnoty a bezpečnosti, která je pro Mercedes typická,” uvádí dále obecná tisková zpráva automobilky.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 3°C

Celá předpověď