Brückner: Ten konec byl nostalgický, na stará kolena jsem citlivý

foto Rozlučka bývalého kapitána české fotbalové reprezentace Tomáše Rosického s profesionální kariérou, 9. června v Praze. Trenér TR10 Czech Teamu Karel Brückner po zápase.

Praha - Legendární fotbalový trenér Karel Brückner v dnešním rozlučkovém zápase Tomáše Rosického s kariérou na Letné vedl výběr ČR a jeho část tvořili hráči, s nimiž v roce 2004 došel do semifinále evropského šampionátu. Osmasedmdesátiletý kouč si exhibici užil a připustil, že v závěru byl naměkko.

"Ten konec byl dost smutný. Takový hráč... Ten konec jsme prožívali trošku víc nostalgicky. Já obzvlášť, jsem na stará kolena na vše citlivý. Jinak nádhera všechno kromě toho počasí," řekl na tiskové konferenci Brückner.

Zápas mezi výběrem ČR a výběrem světa, který byl složený z Rosického bývalých spoluhráčů z Arsenalu a Dortmundu, pozdržely bouře o hodinu. "I když u nás v Olomouci naposledy pršelo vloni v říjnu a těšil jsem se na déšť, který byl předpovídaný, tak to bylo přece jen trochu moc. Já měl trošku obavu, aby to neskočilo fiaskem, že by se vůbec nehrálo, nebo by se kopaly jen čtyři penalty a šli bychom domů," prohlásil Brückner.

Jím vedený tým na Letné zvítězil 5:2 a legendární trenér mohl zavzpomínat na slavné časy, kdy pod ním reprezentace patřila k nejlepším na světě. "Je to nádhera, i když jsme nebyli úplně kompletní. Já si pamatuji na rozlučku Marka Jankulovského, to jsme byli úplně kompletní, ta silná dvanáctka. Myslím, že budou další rozlučky. Já mám za sebou dvě; tři body s Jankulovským, tři s Rosickým. Čili šest bodů v rozlučkových zápasech," usmál se Brückner.

Jeden nejhezčí moment s Rosickým nedokázal vypíchnout. "Jeden nejde, tam je x herních situací. Každý výjimečný hráč je něčím výjimečný. Messi, Ronaldo, Rosický. On má situační řešení typicky originální. Úžasné převzetí míče, úžasné uvolnění a potom součinnost s dalšími hráči," popisoval Brückner.

"S Tomášem jsme měli nádherný vztah, to už nejde dál popisovat. Byl to výjimečný hráč, který výjimečným způsobem řešil výjimečné situace," dodal Brückner.

Nedokázal ani určit, který zápas pod jeho vedením odehrál Rosický v reprezentaci nejlépe. "Kdybych dostal otázku, kdy hrál špatně, tak se mi odpovídá líp. Jinak obecně se mi vybaví ty zápasy, které jsme zkonili. Řecko, Ghana, Turecko. Ty, co jsem vyhrál, mě ve snu nestraší," uvedl Brückner.

Rosického v kariéře hodně brzdila zranění. "Tohle je prostě dané. Měl nějakou konstituci, muskulaturu a hrál určitý fotbal. Kdyby měl postavu jako Jenda Kollerů, prosazoval by se jiným způsobem. Hendikep v podobě zranění byl velký, bylo jich až příliš mnoho. To byla smůla. Na druhou stranu ze všech hráčů, které jsem poznal, se on o sebe staral nejlépe. Věnoval se tomu, bohužel to ne vždycky na vrcholový sport stačilo," dodal kouč.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je středa 24. října 2018

Očekáváme v 5:00 12°C

Celá předpověď