Bronz z premiéry curlingových mixů na ZOH mají ruští manželé

foto Rusové Anastasia Bryzgalovová a Alexandr Krušelnickij v soutěži curlingu smíšených dvojic na ZOH v jihokorejském Kangnungu.

Pchjongčchang - Bronzovou medaili při premiéře curlingu smíšených dvojic na zimních olympijských hrách získali ruští manželé Anastasia Bryzgalovová a Alexandr Krušelnickij, kteří v dnešním souboji o o třetí místo porazili 8:4 Kristin Skaslienovou a Magnuse Nedregottena z Norska. O zlato se od 12:05 SEČ v Kangnungu utkají Kanada a Švýcarsko.

Ruska Anastasia Bryzgalovová v soutěži curlingu smíšených dvojic na ZOH v jihokorejském Kangnungu. Bryzgalovová s Krušelnickým, kteří startují v Koreji pod neutrální vlajkou, získali společně druhou medaili po triumfu na mistrovství světa v roce 2016. "To, že jsme rodina, je pro nás hodně důležité. Nesmírně nám to pomohlo, abychom se přenesli přes včerejší porážku a sehráli dnes zápas, na který bychom mohli být pyšní," řekla Bryzgalovová s narážkou na pondělní semifinálovou prohru 5:7 se Švýcarskem.

Bryzgalovovou, jež se stala díky svému atraktivnímu vzhledu jednou z internetových senzací úvodu her, nezastavila ani drobná nehoda ze závěru třetího endu. Pětadvacetileté rodačce z Petrohradu při plánování strategie posledního kamene uklouzla noha a skončila na zemi, což se profesionálním curlerům stává jen zřídka. "Prostě jsem zapomněla na kámen, který jsem měla za sebou," smála se neobvyklému incidentu Bryzgalovová po zisku bronzu.

Ve finále se střetnou loňští mistři světa Švýcaři Jenny Perretová a Martin Rios a Kanaďané Kaitlyn Lawesová a John Morris.

České curlingové týmy se na olympiádu neprobojovaly. Curling mixů je jednou ze čtyř nových disciplín ZOH, dalšími jsou snowboardový Big Air, rychlobruslařský závod s hromadným startem a soutěž družstev ve sjezdovém lyžování.

Curling - smíšené dvojice:

O 3. místo: OSR - Norsko 8:4.

12:05 finále: Kanada - Švýcarsko.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 23:00 3°C

Celá předpověď