Brněnští zastupitelé schválili stavbu a financování multifunkční haly

foto Ilustrační foto - Ustavující zasedání brněnského zastupitelstva se konalo 20. listopadu 2018 v Brně. Na snímku jsou v první řadě zleva radní Marek Fišer, radní Róbert Čuma (oba z Pirátů), radní Jaroslav Suchý, radní Filip Chvátal (oba z KDU-ČSL), radní David Grund a radní Petr Kratochvíl (oba z ODS). V druhé řadě zleva sedí druhý náměstek primátora Tomáš Koláčný (Piráti), první náměstek primátora Petr Hladík (KDU-ČSL), nově zvolená primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS), tajemník Magistrátu města Brna Pavel Loutocký, čtvrtý náměstek primátora Robert Kerndl (ODS) a třetí náměstek primátora Oliver Pospíšil (ČSSD). Město povede koalice ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD, která má v zastupitelstvu 33 mandátů z celkových 55. Vítěz voleb hnutí ANO skončilo v opozici spolu s SPD.

Brno - Brněnští zastupitelé dnes schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. Rozhodli o ní, přestože lidovci avizovali, že hlasovat nebudou, protože zatím není známý provozovatel haly, který má městu odvádět pravidelnou měsíční částku. Zbývající části koalice pomohli zástupci opozice z ANO. Celková předpokládaná částka na stavbu haly je aktuálně 6,8 miliardy korun, řekl novinářům radní Petr Kratochvíl (ODS). Původně se počítalo se čtyřmi miliardami.

Samotná stavba haly má stát 4,4 miliardy korun, jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce. Podle Kratochvíla město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů, 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Zbylé zhruba čtyři miliardy zaplatí město ze svého rozpočtu v průběhu stavby.

Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města. Koncesionáře město v prvním výběrovém řízení nevybralo, nikdo se totiž nakonec nepřihlásil a současné řízení má skončit 11. července, dokdy mají zájemci poslat nabídky.

Hala je primárně určená pro hokejovou Kometu, která se má do novostavby přesunout z haly Rondo. Sloužit má také různým jednorázovým sportovním a kulturním akcím a město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 19:00 21°C

Celá předpověď