Brněnský JazzFest má nové termíny, v září jej zahájí Cohen

foto Izraelský kontrabasista Avišaj Cohen vystoupil 12. října 2011 v pražském Divadle Hybernia v rámci 16. ročníku festivalu Struny podzimu.

Brno - Pořadatelé brněnského JazzFestu už sjednali náhradní termíny pro většinu koncertů, které na jaře museli odložit kvůli pandemii nemoci covid-19. Ročník 2020 zahájí 13. září v Bobycentru basista a zpěvák Avišaj Cohen, oznámil ČTK za pořadatele Radek Babička.

K vrcholům podzimní přehlídky bude patřit také koncert Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, který 21. října v Sono Centru oslaví 80 let existence společným koncertem se zpěvákem Danem Bártou.

"Jedná se o vůbec první spolupráci Dana Bárty s tímto legendárním big bandem v takovémto rozsahu. Jsme rádi, že se nám podařilo najít náhradní termín ještě v letošním roce, kdy Bromův big band slaví významné jubileum," uvedl umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Na podzim příznivce jazzu potěší také britská saxofonistka Nubya Garciaová a americký varhaník Delvon Lamarr. Původně měli na jaře vystoupit ve stejný večer, ale nakonec se představí ve dvou termínech. Lamarr zahraje 13. listopadu v Sono Centru, zatímco Garciaová zavítá 28. října do Divadla Husa na provázku. Vstupenky na původní dvojkoncert platí na oba večery. Stejně tak i nově zakoupené vstupenky na koncert Lamarra budou majitele opravňovat ke vstupu na vystoupení Garciaové.

JazzFest na podzim nabídne celkem deset hudebních večerů. O něco déle si fanoušci budou muset počkat na další dvě ohlášené hvězdy. Hlas Lizz Wrightové rozezní Janáčkovo divadlo až 15. března příštího roku. Nedoprovodí ji původně avizovaná Filharmonie Brno, ale její vlastní kapela. Zlatým hřebem neplánovaně prodlouženého 19. ročníku festivalu zůstává koncert dvacetinásobného držitele Grammy, kytaristy Pata Methenyho, který se uskuteční až 30. května příštího roku.

"Realizace koncertů v těchto náhradních termínech bude samozřejmě rovněž závislá na aktuálních vládních opatřeních u nás i v zahraničí. O náhradních termínech zbývajících koncertů dále jednáme," doplnil Spilka.

tmd dr

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 6. března 2021

Očekáváme v 5:00 -5°C

Celá předpověď