Brněnské restaurace už od oběda točí zelená piva několika výrobců

foto Na Zelený čtvrtek 18. dubna 2019 si hosté v jedné z brněnských restaurací připíjejí zeleným pivem.

Brno - Sklenice se zeleným pivem dnes už od oběda plní ve velké části brněnských restaurací. Se zeleně zbarveným pivem, které má naplnit požadavek na "něco zeleného" v jídelníčku na Zelený čtvrtek, přišel před čtrnácti lety brněnský pivovar Starobrno.

"Už třetím rokem vaříme 4500 hektolitrů zeleného piva pro český trh a 510 hektolitrů pro Slovensko. Množství už třetí rok nezvyšujeme," řekl při vaření první letošní várky sládek Starobrna Svatopluk Vrzala.

Zeleně zbarvené půllitry mají letos i jiné značky. Velikonoční čtrnáctistupňový krasličák uvařili podeváté v pivovaru Černá Hora na Blanensku, vlastní zelené pivo vaří i Pivovar Moravský Žižkov na Břeclavsku nebo pod názvem Zelený Beránek i líšeňský pivovar v Brně.

Zeleně zbarvený speciál vaří pod jménem Evergreen i pivovar Primátor. Náchodský Primátor ale svůj speciál označuje za jarní pivo a nabízí ho už na březnový svátek sv.Patrika a pak znovu na Zelený čtvrtek.

Brněnský pivovar Hauskrecht sice také vaří zelené pivo, ale prodává ho na den sv. Patrika v polovině března. Jeho spolumajitel a sládek Petr Hauskrecht byl jako někdejší zaměstnanec pivovaru Starobrno duchovním otcem nejrozšířenějšího zeleného piva.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 5:00 19°C

Celá předpověď