Britští aktivisté stříkali na budovu ministerstva falešnou krev

foto Klimatičtí aktivisté obklopení policisty chtěli s pomocí starého hasičského vozu nastříkat na britské ministerstvo falešnou krev (na snímku), hadice se ale vymkla kontrole.

Londýn - Klimatičtí aktivisté dnes s pomocí starého hasičského vozu plánovali nastříkat na budovu britského ministerstva financí 1800 litrů falešné krve. Silný proud z hadice se jim ale nepodařilo ovládnout a barva se vylila kolem. Informuje o tom BBC. Aktivisté částečně zasáhli fasádu a především schody před ministerstvem, které se zbarvily do ruda. Policie dva z nich zatkla.

Fotogalerie

Po akci se čtveřice členů hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) postavila na hasičské auto a rozvinula transparent s nápisem "Přestaňte financovat klimatickou smrt". Tento slogan aktivisté také nasprejovali na budovu ministerstva.

Jeden z nich řekl agentuře Reuters, že "ministerstvo financí narušuje boj ostatních vládních úřadů proti klimatickým změnám, jelikož se stará jen o hospodářský růst". Falešná krev má podle něj symbolizovat lidi, kteří kvůli změnám klimatu ve světě umírají nebo zemřou v budoucnu, pokud svět nic nepodnikne.

Příslušníci hnutí Extinction Rebellion v dubnu po 11 dní svými protesty narušovali dopravu v Londýně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 29. května 2020

Očekáváme v 17:00 18°C

Celá předpověď