Britský premiér najal exšéfa Tesca Lewise, aby vyřešil problémy se zásobováním

foto Ilustrační foto - Britský premiér Boris Johnson 

Londýn - Britský premiér Boris Johnson najal jako vládního poradce bývalého šéfa společnosti Tesco Davida Lewise. Na starost bude mít vyřešení problémů v dodavatelských řetězcích, které v posledních měsících způsobují problémy britské ekonomice. Podle agentury Reuters to ve vyjádření uvedla Johnsonova kancelář.

Lewis bude podle vlády radit Johnsonovi a ministru Stephenovi Barcleymu jednak ohledně kroků, které je potřeba učinit k okamžitému zlepšení situace, tak i co se týče dlouhodobých změn v dodavatelských řetězcích. Lewis bude rovněž spolupracovat s dalšími vládními činiteli na řešení akutních a krátkodobých problémů.

Součástí jeho pracovní náplně bude "přicházet na příčiny současných překážek a preventivně předcházet těm budoucím", uvedla premiérova kancelář.

V Británii nastal po odchodu z Evropské unie nedostatek pracovníků, který ještě zhoršila pandemie covidu-19. V zemi tím vznikly zásadní mezery v dodavatelských řetězcích, některé části země se v posledních týdnech potýkaly například s nedostatkem paliva na čerpacích stanicích, jinde prořídly regály supermarketů vzhledem k nedostatku drůbeže, vepřového masa či sycených nápojů. To vše podle Reuters ohrožuje zotavení ekonomiky po dlouhých uzávěrách způsobených šířením koronaviru.

Tesco je největším obchodním řetězcem v Británii. Lewis, původně manažer ve firmě Unilever, do Tesca nastoupil v roce 2014, kdy se nacházelo ve špatné ekonomické situaci. Vedení firmy opustil loni v říjnu s tím, že se mu z ní opět podařilo učinit lídra na trhu britských supermarketů.

Lewis byl do nové funkce jmenován do konce letošního roku a poprvé nastoupí v pondělí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je středa 8. prosince 2021

Očekáváme v 3:00 -1°C

Celá předpověď