Britský poslanec se omluvil Corbynovi za tweet o stycích s StB

foto Šéf opozičních labouristů Jeremy Corbyn během předvolební kampaně.

Londýn - Britský konzervativní poslanec Ben Bradley, který v příspěvku na sociální síti Twitter obvinil šéfa labouristů Jeremyho Corbyna z vědomé spolupráce s agentem československé Státní bezpečnosti (StB), se za svůj výrok omluvil. Podle zpravodajského serveru The Independent Bradley uvedl, že jeho tvrzení bylo "zcela nepravdivé a chybné". Poslanec prý svůj omyl hodlá odčinit i tím, že věnuje blíže neupřesněnou částku na charitu.

Bradley, který je zároveň mluvčím Konzervativní strany premiérky Theresy Mayové pro otázky mládeže, na svém twitterovém účtu napsal, že "Corbyn prodal britská tajemství komunistickým špionům". Mladý politik se tak připojil k řadě svých kolegů, kteří na Corbyna zaútočili v souvislosti se zprávami, že se předseda labouristů v 80. letech několikrát sešel s pracovníkem československé StB. Corbyn to nepopírá, tvrdí však, že to bylo nevědomky, protože rozvědčíka považoval za diplomata. Zároveň odmítá, že by mu předal jakékoliv informace. Corbynovu verzi potvrdila i ředitelka českého Archivu bezpečnostních složek Světlana Ptáčníková.

Bradleyho kvůli jeho vyjádření na twitteru tento týden kontaktovali Corbynovi právníci. Pohrozili mu žalobou, načež poslanec příspěvek smazal. Nyní zveřejnil i velice poníženou omluvu. "Plně si uvědomuji, že mé tvrzení bylo zcela nepravdivé a chybné. Uvědomuji si, že jsem svým falešným obviněním, že zradil svou zemi a spolupracoval se zahraničními agenty, Jeremymu Corbynovi způsobil těžkosti a problémy," uvádí se v ní. Kromě omluvy poslanec slíbil, že pošle příspěvek charitě, kterou si Corbyn vybere a že zaplatí veškeré výdaje na právníky, které Corbyn v této souvislosti musel kontaktovat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je úterý 18. září 2018

Očekáváme v 19:00 25°C

Celá předpověď