Britský král Karel III. slaví 74. narozeniny, zahrála mu vojenská kapela

foto Vojenská kapela před Buckinghamským palácem hraje skadbu pro britského krále Karla III., který 14. listopad 2022 oslavil 74. narozeniny.

Londýn - Britský král Karel III. dnes slaví 74. narozeniny, poprvé v roli úřadujícího monarchy. Panovník se rozhodl den strávit v soukromí, zveřejnil jen portrétní fotografii z parku ve Windsoru. Během střídání stráží před Buckinghamským palácem vojenská kapela zahrála narozeninovou melodii Happy Birthday. Na různých místech Londýna vypálili na Karlovu počest sérii salv, píše server BBC News.

Karel III. nastoupil na britský trůn v září po skonu své matky Alžběty II. Spolu s jinými tituly se stal i správcem rozlehlé královské obory Windsor Great Park, kterou před 70 lety začal spravovat jeho otec. Palác dnes zveřejnil fotografii Karla III. s vycházkovou holí opřeného o starý dub v parku a připomněl tuto tradici.

Britský král Karel III. na snímku ze 13. listopadu 2022. Na počest králových narozenin zazněly po celém Londýně salvy z děl, královská jízdní armáda vypálila po poledni v londýnském Green Parku 41 salv. Čestná dělostřelecká rota vypálí 62 dělostřeleckých salv v londýnském Toweru.

Británie tradičně pořádá oslavy narozenin panovníka v létě, bez ohledu na jeho skutečné datum narození. Alžběta II. slavila výročí s národem v polovině června, ačkoliv se narodila 21. dubna.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 27. listopadu 2022

Očekáváme v 21:00 -1°C

Celá předpověď