Britský bezdomovec přiznal, že okradl oběti atentátu, jimž pomohl

foto Ilustrační foto - Při explozi v multifunkční hale v Manchesteru, kde koncertovala americká zpěvačka Ariana Grande, zemřelo 22 lidí.

Manchester (Británie) - Britský bezdomovec dnes před soudem přiznal, že okradl oběti atentátu v Manchesteru z loňského května, kterým ale předtím poskytl pomoc. Za pomoc ho média a sociální sítě oslavovaly jako hrdinu. Muž své pochybení nejprve popíral.

Podle zpravodajství BBC 33letého Chrise Parkera přistihly při činu bezpečnostní kamery. Jedné zraněné ženě například ukradl kabelku a brzy poté použil její bankovní kartu v nedaleké restauraci s rychlým občerstvením.

Podle prokuratury Parker, který už byl v minulosti kvůli krádežím v obchodech několikrát odsouzen, poskytl "určitou omezenou pomoc" zraněným osobám, ale zároveň využil příležitosti ke krádežím.

Parker si nyní počká ve vazbě na rozsudek, který má být vynesen koncem ledna. S největší pravděpodobností skončí ve vězení.

Svých činů se Parker dopustil po teroristickém útoku ve foyeru haly v severoanglickém Manchesteru po koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové. Masakr si vyžádal 22 lidských životů a 116 zraněných. Útočil sebevražedný atentátník, 22letý Brit libyjského původu Salman Abedi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je sobota 17. listopadu 2018

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď