Britská královna si při chůzi na veřejnosti pomáhala vycházkovou holí

foto Britská panovnice Alžběta II. se dnes poprvé po letech objevila na veřejnosti s vycházkovou holí, kterou si pomáhala při chůzi. Pětadevadesátiletá královna se účastnila oslav stého výročí založení charity Royal British Legion, která podporuje veterány britských ozbrojených sil.

Londýn - Britská panovnice Alžběta II. se dnes poprvé po letech objevila na veřejnosti s vycházkovou holí, kterou si pomáhala při chůzi. Pětadevadesátiletá královna se účastnila oslav stého výročí založení charity Royal British Legion, která podporuje veterány britských ozbrojených sil. Do Westminsterského opatství ji doprovázela její dcera, princezna Anne. Na hůlku upozornil jako první bulvární web Mail Online.

Královna už chodila o holi v letech 2003 a 2004, ale to bylo po operaci kolena. Od té doby se na veřejnosti s žádnou oporou při chůzi neobjevila. Dnes mohl být podle serveru Mail Online důvodem terén v blízkosti opatství, který je hrbolatý a dlážděný a hůl byla spíše prevencí než nezbytností. Alžběta také nevcházela hlavním vchodem, ale bočním, ke kterému vede kratší cesta, píše AFP. Buckinghamský palác se ke královnině zdravotnímu stavu nevyjádřil.

Royal British Legion již sto let podporuje vojáky a veterány ozbrojených sil Británie i Společenství (Commonwealth). V Londýně dnes sloužili slavnostní mši k oslavě jejího výročí, vedle Alžběty II. a princezny Anny se jí zúčastnili i aktivní vojáci, veteráni a jejich rodiny. Symbolem této organizace, která pomáhá finančně i morálně, je červený květ vlčího máku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 27. listopadu 2021

Očekáváme v 11:00 3°C

Celá předpověď