Británie bude věznit za opakované prohlížení radikálních videí

foto Ilustrační foto - Alžírští islamisté zavraždili francouzského občana, kterého unesli v neděli na severu země. Paříž podle nich nesplnila ultimátum, aby ukončila nálety na Islámský stát (IS) v Iráku. Na internetové video s násilnou smrtí pětapadesátiletého Hervého Gourdela (na snímku), jemuž teroristé usekli hlavu, upozornila americká monitorovací služba SITE.

Manchester - Za opakované prohlížení teroristického obsahu na internetu bude možné ukládat tresty vězení, a to až v délce 15 let. Prohlásila to dnes britská ministryně vnitra Amber Ruddová na konferenci vládních konzervativců v Manchesteru. Ministryně rovněž oznámila, že britská vláda omezí prodej kyseliny sírové a zakáže prodej žíravých látek dětem poté, co prudce vzrostl počet útoků těmito látkami.

V současnosti je nezákonné stahování nebo ukládání obsahu, který nabádá k násilným útokům. Ruddová dnes ale řekla, že zákon by měl být zpřísněn tak, aby se vztahoval i na lidi, "kteří si opakovaně prohlížejí teroristický obsah na internetu".

Británií jenom letos otřáslo pět teroristických útoků. Ruddová řekla, že dalších sedm atentátů bylo zmařeno. Zpřísnění zákonů je podle ní potřeba, protože, "surové útoky" se odehrávají stále častěji.

Ruddová dnes hovořila také o útocích kyselinou, které mívají kriminální charakter. Prodávat kyselinu podle ní nebude možné osobám mladším 18 let a obecně má být omezen prodej kyseliny sírové. Tu lze použít i při podomácké výrobě výbušnin, upozornila ministryně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 11:00 10°C

Celá předpověď