Brescia s Matějů podlehla rozjetému Laziu 1:2 gólem z nastavení

foto Fotbalista Lazia Řím Ciro Immobile střílí gól z penalty v utkání italské ligy na hřišti Brescie.

Řím - Fotbalisté Brescie v 18. kole italské ligy doma podlehli Laziu 1:2 gólem z nastavení. Za domácího nováčka nastoupil obránce Aleš Matějů, jeho český spoluhráč Jaromír Zmrhal zůstal na lavičce. Římané v Serii A zvítězili podeváté za sebou, čímž vyrovnali klubový rekord z roku 1999, a upevnili si třetí místo. Brescia je v tabulce osmnáctá. Další tým z metropole AS na svém stadionu nečekaně podlehl turínskému FC 0:2, nebodoval po pěti zápasech a je čtvrtý.

Brescia začala dobře a v 18. minutě ji poslal do vedení Mario Balotelli. V závěru první půle ale domácí obránce Andrea Cistana fauloval v pokutovém území Felipeho Caiceda, po druhé žluté kartě byl vyloučen a nařízenou penaltu proměnil Ciro Immobile.

Nejlepší střelec soutěže zužitkoval početní výhodu Lazia až v první minutě nastaveného času, kdy se po Caicedově přihrávce trefil k tyči. Immobile si v sezoně polepšil na 19 ligových branek.

Oba góly v Římě vstřelil útočník Andrea Belotti. Kapitán turínského mužstva se prosadil v nastavení prvního poločasu a v 86. minutě pojistil výhru hostů proměněnou penaltou. "Býci" v italské lize porazili AS poprvé od září 2016 a sérii pěti porážek.

FC Janov při premiéře trenéra Davideho Nicoly zdolal Sassuolo 2:1 a poskočil z poslední příčky na předposlední. Na proměněnou penaltu domácího kapitána Domenica Criscita ještě v první půli odpověděl Pedro Obiang. Janovskému týmu ale zařídil první ligové vítězství od konce října veterán Goran Pandev gólem v 86. minutě.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Brescia - Lazio Řím 1:2 (18. Balotelli - 42. z pen. a 90.+1 Immobile), Spal Ferrara - Hellas Verona 0:2 (14. Pazzini, 85. Stepiňski), FC Janov - Sassuolo 2:1 (29. Criscito z pen., 86. Pandev - 33. Obiang), AS Řím - FC Turín 0:2 (45.+2 a 86. z pen. Belotti).

1. Inter Milán 17 13 3 1 36:14 42
2. Juventus Turín 17 13 3 1 31:17 42
3. Lazio Řím 17 12 3 2 40:17 39
4. AS Řím 18 10 5 3 33:19 35
5. Bergamo 17 9 4 4 43:25 31
6. Cagliari 17 8 5 4 33:23 29
7. Parma 17 7 4 6 24:20 25
8. Neapol 17 6 6 5 27:22 24