Brazilský prezident popřel, že je nakažen koronavirem

foto Brazilský prezident Jair Bolsonaro (vpravo), který se o víkendu na Floridě setkal s hlavou Spojených států Donaldem Trumpem (vlevo).

Brasília/Washington - Brazilský prezident Jair Bolsonaro na facebooku popřel dnešní zprávy, že je infikován koronavirem. O nákaze předtím informovala televize Fox News, která se odvolávala na Bolsonarova syna Eduarda. Ten ale nyní prohlásil, že otcovy testy byly negativní. Nákaza se již dříve potvrdila u Bolsonarova tajemníka, který se o víkendu na Floridě zúčastnil Bolsonarovy schůzky s hlavou Spojených států Donaldem Trumpem. Dnes se podle listu The Washington Post ukázalo, že byl nakažen i další člen brazilské prezidentské delegace.

Televize Fox News původně uvedla, že jí o pozitivní testu řekl Bolsonarův syn, který dále uvedl, že otec podstoupil ještě druhý ověřovací test, na jehož výsledky se čeká. Nyní televize uvedla, že z rozhovoru s Eduardem Bolsonarem pochopila, že otec měl pozitivní test.

V dalším rozhovoru s Fox News ale Eduardo Bolsonaro řekl, že neměl informaci o pozitivním prvním testu a že mu bylo řečeno, že výsledky byly negativní.

Stanice Fox News po chybné zprávě o Bolsonarově pozitivním testu rovněž uvedla, že Bílý dům svolal krizové jednání.

Již dříve se nákaza ukázala u Bolsonarova tiskového tajemníka Fabia Wajngartena. Bílý dům následně uvedl, že Trump i viceprezident USA Mike Pence s nakaženým téměř nepřišli do styku, proto není důvod, aby podstupovali testy na koronavirus. Brazilská televize nicméně zveřejnila videozáběry, na nichž je vidět tajemník v Trumpově bezprostřední blízkosti. Sám tajemník také na sociální síť instagram umístil fotografii, na níž je po boku Trumpa i Pence.

List The Washington Post dnes s odvoláním na emaily činitelů Republikánské strany informoval o tom, že se nákaza koronavirem prokázala také u dalšího Brazilce, který s Bolsonarem navštívil Trumpův luxusní rezort na Floridě. Americký prezident tak zřejmě ve dvou dnech přišel do kontaktu nejméně se dvěma nakaženými. Při tiskové konferenci dnes Trump prohlásil, že stále nevykazuje žádné symptomy nákazy. Následně však dodal, že testy na koronavirus zřejmě brzy podstoupí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 15:00 21°C

Celá předpověď