Bratři Formanové uvádějí v Praze zahraniční novocirkusové soubory

foto Ilustrační foto - Herec a divadelník Petr Forman.

Praha - Venkovní festival divadla, nového cirkusu, hudby i výtvarného umění pořádá pod názvem Arena popáté v Praze Divadlo bratří Formanů. Koná se na méně využívané smíchovské náplavce a ode dneška do 2. července bude opět nabízet hlavně zahraniční novocirkusové soubory.

Novinkou jsou víkendové divadelní pohádky pro nejmenší. Chybět nebudou ani umělecké dílny, hudební program či speciální den ukrajinských umělců. Odehraje se 1. července na palubě Lodi Tajemství. Bude "otevřena ukrajinským kumštýřům, které ruská okupace a nelidská agrese vyhnala z jejich domovů a přístavů na širý oceán".

Letošní hlavní program festivalu nabízí sedm představení, mezi nimi nové počiny od souborů Rasposo a Cirkus Ronaldo, autorskou one-man show člena populárního souboru Cirque Trottola s živým překladem Petra Formana přímo na jevišti či velkolepou venkovní show od francouzských Les P´tits Bras s lákavou vzdušnou akrobacií.

V parku na Hořejším nábřeží uvítá diváky francouzský soubor Rasposo s představením Oraison plným akrobatů, létajících nožů a s tajemným bílým klaunem. Hned vedle rozloží stan belgický Cirkus Ronaldo s novým představením o střetu cirkusových generací Sono io?. Pod širým nebem budou létat artisté ze souboru Les P’tits Bras v představení o životě v zákulisí Bruits de Coulisses.

Představení se budou odehrávat ve stanech či pod širým nebem v parku na Hořejším nábřeží, na náplavce i na divadelní lodi Tajemství. Ta bude jako každý rok kotvit přímo u náplavky a poskytne prostor nejen pro vystoupení, ale i pro hudební program či odpočinek s výhledem na Prahu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď