Bratislavská výstava fotografa Vondrouše připomíná olympiádu v Pekingu

foto Slavnostní zahájení výstavy fotografií fotoreportéra ČTK Romana Vondrouše Peking 2022, zimní olympijské hry, 23. listopadu 2022, Bratislava. Výstava potrvá do 31. ledna 2023.

Bratislava - Letošní zimní olympijské hry v Pekingu i související opatření ohledně onemocnění covid-19 připomíná výstava snímků českého fotografa Romana Vondrouše, která byla dnes zahájena v bratislavské galerii Nadace Slovak Press Photo.

Fotogalerie

Výstava pod názvem Peking 2022 zahrnuje 35 snímků od fotografa ČTK Vondrouše a v Zichyho paláci v historickém centru slovenské metropole potrvá do konce ledna příštího roku. Její konání podpořil veřejnoprávní slovenský Fond na podporu umění.

"Roman je pan fotograf. Je to jeden z mála českých fotografů, kteří mají cenu World Press Photo," řekla na vernisáži výstavy ředitelka zmíněné nadace Jana Garvoldtová.

Výstava je rozdělena do dvou částí. "Ty fotky vznikly během 14 dnů. Jedna část spojuje covidové období, které bylo nezvyklé a až trošku jakoby absurdní. Připravil jsem také výběr sportovních akcí, které fotograficky pokrývám jako fotoreportér České tiskové kanceláře," řekl fotograf. Dodal, že v horském středisku během olympiády panovaly velké mrazy, což nebylo jednoduché pro sportovce ani pro fotografy.

Nejde o první výstavu Vondroušových fotografií v Bratislavě. Ve slovenské metropoli vystavoval už před devíti lety.

Vondrouš je pardubický rodák, fotoreportérem ČTK je od roku 2005. Absolvoval Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Zvítězil v mezinárodní soutěži World Press Photo, v roce 2013 obdržel první místo v kategorii Sport. Opakovaně také uspěl v Czech Press Photo a světových žurnalistických fotosoutěžích.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 4. prosince 2022

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď