Brankářka Peslarová se na olympiádě dostala do All Star týmu hokejistek

foto XXIV. zimní olympijské hry v Pekingu, hokejový turnaj žen, skupina B, utkání Čína - ČR. Vpravo brankářka ČR Klára Peslarová, druhá zleva její spoluhráčka Dominika Lásková.

Peking - Brankářka Klára Peslarová byla zařazena do All Star týmu olympijského turnaje hokejistek v Pekingu a byla oceněna jako vůbec první česká hráčka na velké mezinárodní akci v historii. Mezi nejlepší šestici turnaje podle akreditovaných novinářů se gólmanka švédského MODO Hockey dostala i přesto, že Češky při své premiérové účasti na olympijských hrách skončily sedmé. Pětadvacetiletá odchovankyně Poruby zazářila především ve čtvrtfinále proti favorizovaným Spojeným státům americkým, v němž si při porážce 1:4 připsala 55 úspěšných zákroků.

V elitní kategorii mistrovství světa hrály české hokejistky čtyřikrát a žádná se dosud mezi oceněné hráčky nedostala. Peslarová byla nejlepší gólmankou vyhlášena dvakrát v divizi I skupiny A mistrovství světa a jednou na světovém šampionátu hráček do 18 let. V Pekingu skončila ve statistikách druhá s úspěšností zákroků 94,49 procenta za Číňankou Ťia-jing Čou (95,51) a třetí s průměrem 1,60 obdržené branky na zápas za Ťia-jing Čou (1,31) a Američankou Alex Cavalliniovou (1,27).

Nejužitečnější hráčkou byla vyhlášena kanadská útočnice Brianne Jennerová, která pomohla ke zlatým medailím devíti brankami ze sedmi utkání a stala se nejlepší střelkyní. V All Star týmu ji doplnily další kanadské ofenzivní opory Marie-Philip Poulinová a Sarah Nurseová. Nurseová vyhrála produktivitu a s 18 body za pět branek a 13 asistencí ze sedmi zápasů vytvořila nový rekord. Překonala krajanku Hayley Wickenheiserovou, která v roce 2006 v Turíně nasbírala v pěti duelech 17 bodů za pět tref a 12 přihrávek.

V obraně se dočkala ocenění další Kanaďanka Claire Thompsonová a finská kapitánka Jenni Hiirikoskiová, která dovedla svůj tým k obhajobě bronzu. Do All Star týmu se Hiirikoskiová dostala i na minulých dvou olympiádách v Soči a v Pchjongčchangu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 5. října 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď