Brankář Salák už s reprezentací nepočítá, dá přednost rodině

foto Ilustrační foto - Lotyšsko - ČR, utkání skupiny A mistrovství světa v ledním hokeji, 2. května v Praze. Brankář ČR Alexander Salák po vystřídání.

Soči (Rusko) - Hokejový brankář Alexander Salák považuje svou reprezentační kariéru za uzavřenou. Jednatřicetiletý účastník olympijských her v Soči a tří světových šampionátů po minulé sezoně opustil Novosibirsk a na další ročník KHL se chystá v dresu svého nového zaměstnavatele Lokomotivu Jaroslavl.

"Za národní tým už hrát nechci. Mám čtyři děti a uvědomuji si, jak rychle čas letí," řekl Salák ruskému serveru championat.com. "Celou sezonu trávíme v hotelích a letadlech. A mistrovství světa trvá také dlouho. Jsem už ve věku, kdy chci být doma s rodinou. Měl jsem možnost zachytat si v reprezentaci, byl jsem i na olympiádě. Už je to za mnou," uvedl odchovanec Strakonic, který má na kontě i dva zápasy v NHL za Floridu.

Od roku 2013 působí Salák v Kontinentální lize, kde chytal nejprve za Petrohrad a poté strávil tři a půl sezony v Novosibirsku. S Jaroslavlí podepsal v květnu roční smlouvu.

Za reprezentaci chytal Salák naposledy na mistrovství světa v Praze v roce 2015. O rok později se ze šampionátu v Rusku omluvil z rodinných důvodů. Na MS startoval také v letech 2013 a 2014. Celkem odchytal v národním týmu 40 utkání.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 17. července 2019

Očekáváme v 23:00 17°C

Celá předpověď