Brankář Hrubec bude i nadále chytat v KHL za Kunlun

foto Trénink hokejové reprezentace před turnajem Channel One Cup, druhým podnikem série Euro Hockey Tour v sezoně, 11. prosince 2019 v Plzni. Brankář Šimon Hrubec.

Moskva - Hokejový brankář Šimon Hrubec bude i nadále působit v čínském klubu Kunlun Red Star. Český reprezentant prodloužil s účastníkem Kontinentální ligy smlouvu o rok. Vedení soutěže o tom informovalo na oficiálním webu.

"Jsem rád, že v této složité situaci jsme domluveni, mám práci na další rok a plat. Z hokejového hlediska jsem rád, že pokračuji v KHL a organizaci, jako je Kunlun, protože je to severoamerický tým v Rusku, respektive v Číně," řekl Hrubec ČTK a poukázal na množství zámořských hráčů v kádru i trenéry a manažery z USA a Kanady.  

Osmadvacetiletý Hrubec přišel do Kunlunu před rokem z extraligového Třince, kterému předtím výrazně pomohl k zisku mistrovského titulu a vybojoval si premiérovou nominaci na mistrovství světa.

Při svém prvním zahraničním angažmá Hrubec odchytal za Kunlun 32 zápasů s úspěšností 92,2 procenta a průměrem 2,18 inkasovaných branek na utkání. V prosinci byl vyhlášen nejlepším brankářem týdne KHL. V týmu vytvořil brankářskou dvojici s Američanem Jeremym Smithem.

"Šimon prožil v KHL výbornou sezonu. V Kunlunu se stal pevnou součástí klubové organizace a jedním z nejlépe hodnocených brankářů soutěže. Sezonu končil v TOP10 v základní statistice procentuální úspěšnosti zásahů, výrazně předčil také kolegu Jeremyho Smithe a stal se vůbec nejlepším cizincem na brankářském postu," uvedl Radek Hampl z agentury Sport Invest, která Hrubce zastupuje.

Rodák z Vimperku měl více nabídek, chtěl však chytat dál v KHL. "Pokračování v Kunlunu se ukázalo být ideální variantou. V klubu se sešel skvělý mezinárodní tým, cizinci v čele s množstvím Kanaďanů přinášejí nové impulzy i do tréninkového procesu a celkového nastavení organizace. Šimon se skvěle zapsal také v očích Scotta MacPhersona, generální manažer si jej cení jako hráče i člověka a podepsání nového kontraktu měl jako jednu z priorit," dodal Hampl.

Kunlun ve své čtvrté sezoně v KHL do play off nepostoupil. Dlouho se sice držel na postupových pozicích, v závěru základní části však klesl na 10. místo Východní konference. Na osmý Nižněkamsk ztratil čtyři body.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je pátek 3. dubna 2020

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď