Brankář Francouz se v sobotu vrátil z Colorada na farmu

foto Hokejisté Colorada Avalanche Pavel Francouz (vlevo) a Philipp Grubauer.

Denver (USA) - Český hokejový brankář Pavel Francouz se v sobotu vrátil z prvního týmu Colorado Avalanche na farmu. V nižší soutěži AHL hned nastoupil za Colorado Eagles na ledě Stocktonu a při porážce 6:7 inkasoval z 46 střel soupeře všech sedm branek.

Francouz se na Nový rok dočkal druhé pozvánky od Avalanche v sezoně a ve středu v domácím utkání se San Jose (4:5) ve 27. minutě nahradil za stavu 1:4 Philippa Grubauera. Jako střídající hráč se dostal na led i 22. prosince při své premiéře v NHL, kdy na ledě Arizony Grubauera nahradil v 30. minutě také v době, kdy jeho tým prohrával 1:4 a při porážce 4:6 jednou inkasoval.

Účastník pěti světových šampionátů a olympijských her v Pchjongčchangu odchytal v NHL celkem 61 minut s s průměrem 1,97 obdržené branky na zápas a s úspěšností 94,3 procenta.

V AHL odchytal Francouz v této sezoně 24 utkání s úspěšností zákroků 91,5 procenta a s průměrem 2,84 gólu na utkání a jednou udržel čisté konto. Je nominován na Utkání hvězd AHL, kde bude v pondělí 28. ledna ve Springfieldu hájit barvy Pacifické divize.

Odchovanec Plzně, který dovedl v extralize v roce 2015 k titulu Litvínov, podepsal loni v květnu jako nedraftovaný volný hráč roční jednocestnou smlouvu na 650 tisíc dolarů. Tento příjem má zaručený i na farmě. Do zámoří se Francouz přesunul po třech letech v Čeljabinsku.