Brankář Boleslavi Jedlička debutoval smolným vlastním gólem

foto Utkání 16. kola první fotbalové ligy: AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav, 3. prosince v Praze. Boleslavský brankář Martin Jedlička.

Praha - Smolný debut v nejvyšší soutěži prožil teprve devatenáctiletý fotbalový gólman Martin Jedlička. Mládežnický reprezentant v dresu Mladé Boleslavi inkasoval na Spartě tři branky a tu první si dokonce vstřelil sám. Jeho celek prohrál na Letné v závěrečném ligovém utkání podzimu hladce 0:3.

"Svůj debut jsem si představoval trochu jinak. Že třeba aspoň 30 minut udržím nulu. Místo toho jsem dostal za 20 minut tři góly. Je to bída," připustil Jedlička v rozhovoru s novináři.

První ligový zápas mu pokazila zejména dvanáctá minuta, kdy domácí Eldar Čivič centroval, jenže míč se překvapivě snesl až na zadní tyč. Od ní se odrazil zpět do Jedličky a od něj skončil za brankovou čárou. Mladý gólman ho sice hned vytáhl zpět do hřiště, ale videorozhodčí potvrdil, že šlo o branku.

"Čivič to podle mě takhle ani nechtěl udělat, hodně mě překvapil. Já to jen líznul, tečoval jsem to do tyče, pak se míč odrazil ke mně do boku a gól. Věděl jsem hned, že to bylo v brance, takže jsme ani nedoufal, že by videorozhodčí řekl, že to gól nebyl," připustil Jedlička.

Využití videa v lize je podle něj zbytečností. "Jsem proti videu. Rozhodčí by se takhle neměli ponižovat, jsou to kvalitní rozhodčí. Jsme furt lidi a měli by to řešit lidi," prohlásil.

Krátce po prvním inkasovaném gólu nestačil ani na hlavičku Ondřeje Zahustela a ještě do poločasu ho překonal i Josef Šural. "Pro tak mladého gólmana to není lehké, když dostane gól z centru a za pět minut další. Ale oklepal se z toho. V Martinovi bych důvod naší porážky nehledal," zastal se Jedličky asistent trenéra Mladé Boleslavi Petr Čuhel.

V této sezoně je Jedlička čtvrtým gólmanem, který se objevil v mladoboleslavské brance po Jakubu Divišovi, Luďku Vejmolovi a Kamranu Agajevovi. "Stejně jako na celý tým se smůla valila i na nás gólmany. Trenéra gólmanů máme kvalitního. Myslím, že jsme měli jen smůlu," řekl Jedlička.

Odchovanec Příbrami zazářil na letním mistrovství Evropy do 19 let, kde patřil k hlavním oporám české reprezentace. V létě také přestoupil do Mladé Boleslavi, kde čekal na šanci, která přišla dnes.

"Tušil jsem to tak čtyři dny před zápasem a trenér mi to řekl den před utkáním na předzápasovém tréninku. Abych řekl pravdu, tak jsem ani nebyl nervózní. Snažil jsem se být v klidu," uvedl. "Byl jsem rád, že jsem v devatenácti dostal šanci chytat ligu, ještě na Spartě, a snažil jsem se tu šanci využít. A takhle to dopadlo. Ale je mi devatenáct, ještě mám na čem pracovat. Doufám, že startů bude víc," dodal Jedlička.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je čtvrtek 22. listopadu 2018

Očekáváme v 13:00 4°C

Celá předpověď