Bouzková v Lexingtonu vyřadila Kontaovou

foto Česká tenistka Marie Bouzková.

Lexington (USA) - Tenistka Marie Bouzková vstoupila po koronavirové pauze na okruhu WTA vítězně do turnaje v Lexingtonu. Přípravu na US Open zahájila v Kentucky výhrou nad třetí nasazenou Britkou Johannou Kontaovou 6:4, 6:4.

Dvaadvacetiletá Bouzková, jež na začátku března před přerušením sezony neúspěšně bojovala o premiérový titul kariéry ve finále turnaje v mexickém Monterrey, získala proti Kontaové první set díky jedinému brejku za 51 minut.

Po něm si soupeřka stěžovala na zrychlené bušení srdce. Vzala si pauzu na konzultaci s lékařem a nechala si změřit tlak, brejk z úvodu druhé sady ale neudržela. Česká tenistka skóre otočila a po takřka dvou hodinách hry slavila postup.

"Najednou se mi bez zjevného důvodu zrychlil srdeční rytmus. Nebylo to po dlouhé výměně, ani jsem nebyla zadýchaná," uvedla devětadvacetiletá Kontaová. "Jsem naprosto zdravá, ale občas k tomu dochází. Chvíli trvalo, než se to uklidnilo, a pak jsem se zase mohla soustředit na tenis."

Jev zvaný palpitace zažila Kontaová počtvrté. "Nevíme, proč se to děje. Jednou to bylo při stresové situaci, jindy zase při normální. Není to ideální, ale třeba k tomu teď další rok nedojde. Moc mě to netrápí," řekla patnáctá hráčka světového žebříčku po prvním soutěžním utkání po více než pětiměsíční koronavirové pauze.

Tenisový turnaj žen v Lexingtonu

(tvrdý povrch, dotace 225.500 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Bouzková (ČR) - Kontaová (3-Brit.) 6:4, 6:4, Sabalenková (2-Běl.) - Brengleová (USA) 6:1, 6:7 (5:7), 6:2, Linetteová (6-Pol.) - Davisová (USA) 6:2, 6:3, Džabúrová (8-Tun.) - McNallyová (USA) 6:2, 6:4, Bradyová (USA) - Watsonová (Brit.) 6:2, 6:1, Pegulaová (USA) - Zvonarevová (Rus.) 6:1, 5:7, 6:4.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 22. ledna 2021

Očekáváme v 5:00 3°C

Celá předpověď