Bouzková se Sorribesovou jsou v Paříži po diskvalifikaci soupeřek ve čtvrtfinále

foto Tenisový turnaj French Open, 30. května 2023, Paříž. Česká tenistka Marie Bouzková.

Paříž - Tenistka Marie Bouzková postoupila s deblovou parťačkou Sarou Sorribesovou po diskvalifikaci japonsko-indonéského páru Miju Katóová, Aldila Sutjiadiová do čtvrtfinále Roland Garros. Soupeřky byly za stavu 7:6, 1:3 pro česko-španělskou dvojici diskvalifikovány poté, co Japonka trefila balonkem jednu se sběraček míčků.

Bouzková se Sorribesovou odvrátily v prvním setu tři setboly a vyhrály tie-break 7:1. Soupeřky ve druhém setu získaly brejk a vedly 3:1. V přerušené hře za stavu 30:30 odevzdávala Katóová míček za síť. Po nástřelu jednoručným bekhendem ale trefila na druhé straně kurtu do ramene jednu ze sběraček míčků, která byla zrovna připravená hodit balonek servírující Sorribesové.

Sorribesová s Bouzkovou u umpirového rozhodčího celou situaci reklamovaly. Utkání bylo na několik minut přerušeno a po vyšetřování rozhodčí se supervizorem rozhodli o diskvalifikaci. Katóová verdikt obrečela.

Sorribesová s Bouzkovou vyzvou v další fázi americko-australskou dvojici Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová, nebo čínský pár Sü I-fan, Jang Čao-süan.

Do akce dnes z Češek půjde také Karolína Muchová, která se střetne v osmifinále dvouhry s Ruskou Elinou Avanesjanovou.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 19:00 15°C

Celá předpověď