Bouřlivé počasí v Itálii má 35 obětí, našlo se tělo nezvěstného

foto Vyvrácené stromy v řece v oblasti poblíž italského Belluna.

Řím - Počet obětí bouřlivého počasí a záplav, které sužovaly Itálii hlavně minulý týden, se zvýšil na 35. Poblíž sicilské metropole Palerma se dnes našlo tělo 41letého dětského lékaře, který byl pohřešován od minulé soboty, informovala dnes agentura APA.

Mrtvé tělo nezvěstného se našlo po několikadenní pátrací akci. Lékař jel podle italských médií automobilem do nemocnice v Palermu, když jeho vůz strhla voda z rozvodněné řeky. Tělo se našlo poblíž vinice v obci Roccamena jižně od Palerma.

Podle APA tak počet obětí posledních bouřek na Sicílii stoupl na 13 a v celé Itálii na 35. Mezi sicilskými oběťmi je i devět členů jedné rodiny, kterou překvapila velká voda v jejich venkovském domě nedaleko Palerma.

Takřka celou Itálii sužovaly od konce října velmi silné deště a bouřky, vítr v místech dosahoval rychlosti až 180 kilometrů v hodině. Civilní obrana popsala vlnu bouřek jako jednu z nejsložitějších meteorologických situací v posledních šedesáti letech. Na severu země smršť doslova kácela lesy a některé vesnice odřízly sesuvy půdy od světa.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je pátek 18. října 2019

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď