Bouřky si vyžádaly po jednom mrtvém v Německu a Rakousku

foto Blesky na obloze během bouřky. Ilustrační foto.

Berlín - Jižní část Německa v noci znovu potrápily bouřky a bleskové povodně. Vyžádaly si jednoho mrtvého v Garmisch-Partenkirchenu a také zatopené sklepy a ulice, informovala dnes ráno agentura DPA. Nejhůře zasaženo bylo Bavorsko. V úterý zemřel jeden člověk v prudké bouři také v Rakousku.

Dvaapadesátiletého muže v Garmisch-Partenkirchenu strhla rozvodněná řeka Partnach. Záchranáři po muži pátrali několik hodin. Nakonec ho našli mrtvého.

V úterý večer zahynul v prudké bouři v městském parku ve Štýrském Hradci muž, na kterého spadl strom. Úřady nechaly park uzavřít. Kromě toho nárazový vítr ve druhém největším rakouském městě lámal větve a strhával tramvajové troleje.

Také dnes předpovídají meteorologové v částech jižního Bavorska trvalý déšť. V alpské oblasti by mohlo do čtvrteční noci napršet místy až 70 litrů srážek na metr čtvereční.

V Dolním Bavorsku byli hasiči v noci na dnešek v trvalém nasazení. Policie informovala, že v souvislosti s počasím se tam uskutečnilo 60 zásahů. Mnohé silnice byly zaplaveny a dočasně uzavřeny. Některé automobily voda smetla. Zaplavila rovněž sklepy. Bouře vyvracela také stromy. Zvlášť těžce bylo zasaženo město Landshut a okolí a oblast Bavorského lesa sousedícího s Šumavou.

Ulice a sklepy se ocitaly pod vodou také ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. V úterý večer tam byla zasažena obec Waldachtal, kde měli hasiči desítky výjezdů. Přívalový déšť zcela zaplavil místní supermarket. Odklízení škod bude podle hasičů nepochybně trvat několik dní.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď