Boskovický zámek nabízí kostýmované vánoční prohlídky

foto Na zámku v Boskovicích na Blanensku začaly 26. prosince třídenní kostýmované vánoční prohlídky. Přichystány jsou ukázky šermu a scénky. Na snímku je kněžna Julie.

Boskovice (Blanensko) - V zámku v Boskovicích na Blanensku dnes začaly třídenní kostýmované vánoční prohlídky. ČTK to řekla Kateřina Klementová ze správy zámku. Lidé mohou vidět kněžnu, hraběte i ducha renesančního šlechtice. Přichystány jsou ukázky šermu a scénky. Letos se koná 19. ročník. Pro návštěvníky je připraveno občerstvení a vánoční punč.

Na zámku v Boskovicích na Blanensku začaly 26. prosince třídenní kostýmované vánoční prohlídky. Přichystány jsou ukázky šermu a scénky. Prohlídky začínají od 16:00 do 19:00 každou hodinu. Dospělí mají vstupné 150 korun, snížené vstupné pro seniory, studenty, děti a zdravotně postižené je 80 korun. "Prohlídky pořádáme ve spolupráci s divadelní a šermířskou skupinou Gonfanon, která má na starost program. Každý rok je pro návštěvníky překvapení," uvedla Klementová.

Letošní novinku prozrazuje Hana Pavlíková ze sdružení Gonfanon: "Letošní změnou je, že budeme mít ducha renesančního šlechtice, kterého se podaří zhmotnit hraběti. Kromě toho nám zůstává kněžna a její dva synovci," uvedla.

Na zámku v Boskovicích na Blanensku začaly 26. prosince třídenní kostýmované prohlídky. Přichystány jsou ukázky šermu a scénky. Vánoční atmosféru navozuje vybavení dětského pokojíku. Příchozí nahlédnou do pracovny hraběte, který je kouzelníkem a iluzionistou. "V pracovně se pokusí zjistit, jakým způsobem se mu podařilo ducha vyvolat, bude provádět různé astrologické a matematické výpočty," popsala Pavlíková. "Jednou ze scének bude, že jeden ze synovců se bude chystat do armády a druhý synovec, který je voják, ho bude cvičit," doplnila.

Průměrná návštěvnost zámku se pohybuje okolo 15.000 lidí ročně. "Letos ještě není sezona úplně u konce. Očekáváme kolem 17.000 návštěvníků," dodala Klementová.

Boskovický zámek vznikl před 200 lety na základech kláštera. V expozici je vzácný měděný glóbus, výjevy z tureckých válek malované na buvolí kůži a rokokové divadélko - dar pro jednu z obyvatelek zámku od britské královny Viktorie. Zámek získal v polovině 19. století šlechtický rod Mensdorff-Pouilly. Po druhé světové válce mu byl zabaven a v roce 1991 vrácen v restituci. Jeho potomci jej mají v držení dodnes.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 13:00 17°C

Celá předpověď