Bolt požádal o udělení ochranné obchodní známky na své vítězné gesto

foto Ilustrační foto - Jamajský sprinter Usain Bolt

Washington - Jamajský sprinterský fenomén Usain Bolt, který před pěti lety ukončil kariéru, požádal v USA o zaregistrování ochranné obchodní značky. Jde o siluetu zachycující Bolta v typickém gestu po vítězném závodě. Hodlá ji použít na výrobcích, jako je oblečení, šperky a obuv a také v restauracích a barech.

Podle stanice CNN podal Bolt žádost k americkému patentovému úřadu 17. srpna. "Je to mužská silueta v charakteristickém postavení, s jednou rukou ohnutou a s druhou nataženou a směřující nahoru," uvádí se k popisu značky.

Bolt tímto postojem často slavil své výkony, které mu vynesly zlaté medaile a světové rekordy. Osminásobný olympijský vítěz a jedenáctinásobný mistr světa stále drží rekordy v běhu na 100 a 200 metrů.

"Vzhledem k tomu, že už nezávodí, dává smysl, že chce rozšířit své podnikání. Tato vítězná silueta je známá na celém světě. Zaregistrování této známky mu umožní nabízet výrobky, o nichž se zmiňuje žádost, nebo udělovat právo k obchodování s nimi dalším stranám," uvedl právník Josh Gerben, který se zabývá problematikou ochranných známek.

Bolt požádal o udělení obchodní známky už před 12 lety, ale tehdy to nebylo v souladu s americkým zákonem. Kariéru ukončil na mistrovství světa v Londýně v roce 2017.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 19:00 17°C

Celá předpověď