Boleslav se vrátila do tréninku, odpoledne už odehraje zápasy

foto Ilustrační foto - Fotbalista prvoligové Mladé Boleslavi Tomáš Wágner (vlevo) na tréninku týmu 21. dubna 2020 v Mladé Boleslavi po uvolnění opatření proti pandemii nového koronaviru.

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi se po třech dnech vrátili do společné přípravy. V tiskové zprávě o tom informovala Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže. Středočeský celek od neděle netrénoval kvůli jednomu pozitivnímu nálezu na covid-19 v kádru, úterní kontrolní testy ukázaly, že v klubu nikdo další nakažený není. Mladoboleslavští dnes odpoledne už dokonce odehrají dva přípravné zápasy s dalším ligovým týmem Bohemians Praha 1905.

Nejmenovaný mladoboleslavský hráč byl prvním pozitivním případem v rámci plošného testování ve všech 32 klubech první a druhé ligy před obnoveným začátkem profesionálních soutěží. Nemocí covid-19 se nakazil také jeden slávista a Pražané na rozdíl od středočeského celku zůstanou v klidovém režimu do pátku, kdy je čekají další testy. Červenobílí jsou jediným profesionálním týmem, který momentálně netrénuje.

Mladá Boleslav vstoupí do obnovené sezony v úterý shodou okolností právě zápasem doma se Slavií. Oba kluby musejí před utkáním projít dvěma kontrolními testy, a pokud dopadnou negativně, budou týmy připraveny nastoupit. Mladoboleslavští už jedno přetestování v úterý absolvovali.

Další testy v klubech první a druhé ligy měly negativní výsledky, celkem bylo včetně dvou pozitivních odebráno 1442 vzorků. Druhá vlna testů čeká týmy o víkendu a hned po něm tak, aby od začátku příštího týdne mohly naskočit do prvních zápasů obnovené sezony. Pouze Tepličtí a Liberečtí podstoupí druhé testování dříve, neboť už v sobotu načnou na Stínadlech restartovaný ligový ročník dohrávkou 23. kola.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď