Bolek Polívka převezme 25. září Zlatou buřinku, cenu festivalu Oty Hofmana

foto Herec Bolek Polívka přichází 20. srpna 2021 na zahájení 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Praha - Herec Bolek Polívka převezme v Ostrově na Karlovarsku Zlatou buřinku, cenu Dětského televizního a filmového festivalu Oty Hofmana za dlouholetý přínos dětské tvorbě. Festival od 25. do 30. září představí dětské filmy, přednášky mediální výchovy pro děti i dospělé, počítačové hry nebo filmové okénko pro Ukrajinu. Ve dvou soutěžních porotách, pro dětské a studentské filmy, zasednou odborníci z řad filmových expertů, scenáristů nebo hudebních skladatelů. Novináře o tom informoval výkonný ředitel festivalu Vladimír Keblúšek.

"V posledních letech hrál v řadě rodinných filmů a historicky byl velkým přínosem nejen v té dospělé, ale i v tvorbě pro děti," řekl k držiteli Zlaté buřinky ČTK Keblúšek. "Bolek Polívka přislíbil účast na slavnostním zahájení, takže bychom se na červeném koberci měli setkat 25. září a cenu by měl převzít osobně," dodal.

Polívka se vedle filmech pro dospělé objevil v pohádkách Tři bratři, Řachanda nebo Anděl Páně 2. Zlatou buřinku v minulosti pořadatelé udělili například režisérovi Václavu Vorlíčkovi, dramaturgyni Marcele Pittermannové nebo nynějšímu prezidentovi ostrovského festivalu Zdeňku Troškovi.

Prezident festivalu Zdeněk Troška a patron Pavel Nový vystoupili na tiskové konferenci k 54. ročníku Dětského televizního a filmového festivalu Oty Hofmana, 25. května 2022, Praha. Novinkou letošního 54. ročníku je filmová laboratoř, jejímž garantem je umělecký manažer festivalu Lukáš Lerch. Jde o workshop, kdy budou děti pod vedení odborníka tvořit film. Na festivalu si děti také mohou pod dohledem zkušených profesionálů vyzkoušet role moderátorů, kameramanů, střihačů a své mediální výstupy prezentovat ostatním divákům.

"Velkou radost nám dělá fakt, že z některých dětských účastníků festivalu jsou dnes opravdoví profesionálové v mediálním světě. A jak sami říkají, 'nakopl' je právě dětský festival v Ostrově," sdělil místopředseda a supervizor festivalu Marek Poledníček.

Filmová přehlídka nabídne snímky Princ Mamánek, Srdce na dlani, Andílci za školou, Gump-pes, který naučil lidi žít, Léto patří rebelům a Tajemství staré Bambitky 2. O dalších titulech organizátoři jednají.

V hlavní soutěži loňského ročníku se objevilo osm celovečerních filmů, soutěžily i tři studentské krátké filmy. U porotců uspěly filmy Zakleté pírko, Smečka nebo seriál Ochránce.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je neděle 7. srpna 2022

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď