Bobisté budou mít na OH dvojbob a čtyřbob, pátým biatlonistou je Žemlička

foto Ilustrační foto - Český čtyřbob Dominika Dvořáka na dráze v Innsbrucku.

Praha - Bobisté budou mít na olympijských hrách v Pekingu jeden dvojbob a jeden čtyřbob. Druhý dvojbob se kvalifikovat nepodařilo. Zkompletovanou nominaci mají od neděle biatlonisté, premiéru na hrách pod pěti kruhy zažije Milan Žemlička.

Bobisté doufali, že pojedou na olympiádu s dvěma dvojboby. Z žebříčku mezinárodní federace IBSF ale vyplývá, že Česko má jeden dvojbob a jeden čtyřbob. Teoreticky je ve hře ještě možnost získání dvojbobu po přerozdělování kvót, ale pravděpodobnost není veliká.

Na hry tak dle původní nominace poletí kvarteto ve složení pilot Dominik Dvořák, Jakub Nosek, Jan Šindelář a Dominik Záleský. Ve skeletonu má potvrzenou kvalifikaci Anna Fernstädtová.

Žemlička doplnili v týmu mužů Michala Krčmáře, Adama Václavíka, Jakuba Štvrteckého a Mikuláše Karlíka. O své nominaci rozhodl na závodech IBU Cupu ve slovenském Osrblí. "Zároveň jsme přihlíželi i k dlouhodobé výkonnosti. Z toho nám vyšel nejlépe," uvedl na webu svazu kouč mužů Ondřej Rybář. "Milan Žemlička měl dobrý úvod sezony, střelecky byl velmi vyrovnaný a zvládl nejlépe i závody v Osrblí. Jako jediný odstřílel čistě sprint a tím si řekl o pozici náhradníka i v souvislosti se štafetou, v které potřebujeme spolehlivého střelce," dodal Rybář.

V české rekordní zimní olympijské nominaci, jejíž počet při neúčasti druhého dvojbobu aktuálně klesl o jedno místo na 112 jmen, zbývá doplnit hokejovou sestavu mužů. Počet účastníků ale může narůst, lyžaři a snowboardisté doufají v doplnění některých disciplín po přerozdělení kvót.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je neděle 29. května 2022

Očekáváme v 15:00 13°C

Celá předpověď