Bobby McFerrin představí v Praze a v Brně nový projekt Gimme 5

foto Americký jazzman Bobby McFerrin vystoupil 9. května 2018 v pražském Forum Karlín.

Praha - Americký jazzman Bobby McFerrin vystoupí na jaře příštího roku na dvou koncertech v České republice. Desetinásobný držitel Grammy 30. dubna v pražském Foru Karlín a 2. května v brněnské hale Vodova se čtyřmi vokalisty představí nový hudební projekt Gimme 5. Vzhledem k tomu, že McFerrin často zapojuje publikum, půjde o rozdílné koncerty plné improvizací. ČTK o tom za pořadatele informovala Zdena Selingerová.

"Vystoupení bude hudebním dobrodružstvím - melodické vokály, svěží rytmy, radost z hudby a čistá improvizace," uvedla Selingerová.

A capella soubor projektu Gimme 5 tvoří zpěváci Joey Blake a David Worm, kteří vystoupili s McFerrinem v Česku už na dvou předchozích koncertech. Tentokrát se k nim přidají zpěvačky Judi Vinar a Rhiannon. Všichni čtyři s McFerrinem spolupracovali už koncem 80. let v souboru Voicestra.

Pěvecký kvintet nyní bude v Praze a v Brně přímo na pódiu vytvářet skladby, které začínají nápěvem v podání jednoho vokalisty. K hlavní hudební myšlence se postupně přidává zpěv ostatních a jejich hlasy dávají písním rytmus i orchestrální podobu. McFerrin do nich zapojuje publikum nebo tvoří své vlastní improvizace.

McFerrin je v České republice velice populární. Když zpíval na JazzFestu v roce 2011, museli pořadatelé pro velký zájem přidávat druhý koncert. Před čtyřmi lety vystoupil na netradičním koncertu s Českou filharmonií pod otevřeným nebem na zcela zaplněném Staroměstském náměstí v Praze, kde nejen zpíval, ale také dirigoval skladbu Holberg suite-Rigaudon Edvarda Griega. Ještě před open air koncertem vystoupil v pražském Rudolfinu ve dvou programově odlišných koncertech. V roce 2012 byl jednou z hvězd festivalu Colours of Ostrava. V Praze naposledy vystoupil letos v květnu s programem Circlesongs.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 19. července 2019

Očekáváme v 11:00 25°C

Celá předpověď