Bob Dylan příští rok v dubnu poprvé vystoupí v Brně

foto Ilustrační foto - Americký písničkář, hudebník a umělec Bob Dylan na snímku z roku 2012.

Brno - Americký hudebník Bob Dylan příští rok poprvé vystoupí v Brně. Jeden z nejvlivnějších umělců současnosti, držitel Pulitzerovy i Nobelovy ceny, se představí 15. dubna v hale Vodova, oznámil dnes novinářům Petr Novák z agentury Live Nation.

Dylan už českému publiku zahrál opakovaně v Praze, poprvé v roce 1994, naposledy v červenci 2014. Jednou hrál i v Ostravě.

Za návštěvu ale podle pořadatelů stojí každý další jeho koncert. Nikdy totiž není dopředu jasné, co a v jaké úpravě Dylan zahraje. "Největších hitů" má tolik, že by zaplnily několik večerů, uvedl Novák.

Vstupenky jdou do prodeje v pátek v 09:00 v síti Ticketpro v cenách od 1690 do 2390 korun. V roce 2014 Dylan do pražské 02 arény přilákal 6000 lidí, všechna místa byla k sezení. Kapacita haly Vodova je o něco menší.

Dylan má za sebou více než pětapadesátiletou kariéru, napsal přes 500 písní, z nichž mnohé se dočkaly nespočtu coververzí, zpívají je lidé po celém světě. Sám prodělal několik stylových proměn, začínal jako folkový písničkář, poté se postavil do čela elektrifikované rockové kapely.

V posledních letech se Dylan věnoval například písním z repertoáru Franka Sinatry. Ke klasickým americkým melodiím sáhl také na poslední nahrávce Triplicate, která vyšla letos na jaře.

V roce 1988 se Dylan vydal na Nikdy nekončící turné (Never Ending Tour) a je na něm dodnes. Ročně to znamená kolem stovky koncertů po celém světě.

Dylan je rovněž uznávaným literátem, získal jako první rockový hudebník v historii Pulitzerovu cenu, hrál v několika filmech a na svých cestách maluje. Je také prvním písničkářem, který dostal Nobelovu cenu za literaturu. Švédská akademie ho vyznamenala za vytváření poetických novotvarů ve velké tradici amerického písničkářství.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je sobota 17. listopadu 2018

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď