BMW Neue Klasse bude zahrnovat šest aut

foto Elektromobil BMW i Vision Dee Concept.

Automobilka BMW představí první vůz ze své elektrické řady Neue Klasse 2. září na domácí půdě. Stane se tak totiž v Mnichově, kde značka sídlí, a kde se v té době bude odehrávat výstava automobilů.

Podle předsedy představenstva společnosti BMW Olivera Zipseho bude vůz, který se tam odhalí, prakticky identický s finální verzí auta připravenou pro sériovou výrobu. Ta začne v roce 2025 v maďarském Debrecénu. Půjde o sedan.

Jenže Neue Klasse bude zahrnovat i řadu dalších typů vozů. Druhým by mělo být SUV, o dalších lze zatím jen spekulovat. Vozy z této řady pak budou postupně sjíždět z výrobních linek i v dalších závodech německé prémiové značky. Konkrétně od roku 2026 se tak stane v Mnichově a v čínském Shenyangu a v roce 2027 v Mexiku.

Vozy Neue Klasse budou mít v útrobách nový typ baterie, který umožní při stejné kapacitě jako dosud o třicet procent delší dojezd. Navíc se při montáži každého jednoho kusu ušetří padesát procent výrobních nákladů.

Kapacita baterií vozů této řady se bude pohybovat od 75 do 150 kWh a výkon motorů bude nastaven v rozmezí 268 až velmi úctyhodných 1341 koňských sil.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď