BMW kvůli koronaviru na čtyři týdny zastaví výrobu v Evropě

foto Logo automobilky BMW. Ilustrační foto.

Berlín - Německá automobilka BMW kvůli koronaviru na více než čtyři týdny zastaví výrobu ve všech svých evropských závodech. Informoval o tom dnes šéf podniku Oliver Zipse. Dočasné zastavení produkce oznámila i automobilka Porsche. Obě firmy tak učinily podobný krok jako koncern Volkswagen, který své evropské závody, včetně těch českých, uzavírá na dva až tři týdny.

"Ode dneška uzavíráme naše evropské automobilové závody a závod Rosslyn v Jihoafrické republice. Přerušení produkce je zatím plánováno do 19. dubna," řekl dnes Zipse v Mnichově. Rozhodnutí automobilky zdůvodnil očekávaným výrazným poklesem poptávky po autech na všech důležitých trzích. "Objem naší produkce přizpůsobujeme flexibilně poptávce," podotkl.

Porsche výrobu v továrnách v Lipsku a Zuffenhausenu zastaví od soboty, a to nejprve na dva týdny. V první řadě je podle automobilky za krokem snaha chránit zaměstnance, roli ale hraje i to, že se v dodavatelských řetězcích objevují problémy.

Přerušení či omezení výroby v Evropě oznámily vedle BMW, Volkswagenu a několika jeho dceřiných firem včetně Škody, Audi a Porsche také koncern Daimler či automobilka Ford.

Jaguar Land Rover od pátku dočasně zastaví výrobu v Nitře

Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) kvůli pandemii způsobené novým koronavirem od pátku dočasně zastaví výrobu ve svém závodě v Nitře. S odvoláním na firmu o tom dnes informovala agentura Reuters. Jaguar Land Rover spadá pod indickou skupinu Tata Motors.

Britský podnik ale uvedl, že některé aktivity v závodě neustanou, včetně těch, které mají podpořit uvedení vozu nové generace Land Rover Defender 4x4.

Továrna JLR u Nitry byla oficiálně otevřena v říjnu 2018. Od letoška měla být podle Reuters schopna ročně vyrábět 100.000 aut. Projektována je na 150.000 vozů ročně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď