BMW kvůli elektromobilitě rozšířuje stavy zaměstnanců

foto Elektrické BMW i4.

Nové elektrické modely BMW, které podstatně rozšířily nabídku z dlouhá léta nabízeného jediného typu i3, přišly zřejmě v pravý čas. Alespoň to vyplývá z vyjádření šéfa automobilky Olivera Zipseho, který se listu Münchner Merkur svěřil, že nové modely i4 a iX jsou na dlouhé měsíce dopředu vyprodané.

Kvůli stoupající popularitě elektrických vozidel vytvoří mnichovská značka během příštího roku až šest tisíc nových pracovních míst, což by znamenalo rozšíření kmenovaného stavu zaměstanců přibližně o pět procent.

Portfolio vozů jezdících čistě na elektřinu se má navíc v brzké době ještě výrazně rozrůstat. Již v příštích měsících bude otajněn vzhled i parametry sedanu i7, dále se připravuje elektrická verze BMW 5 a SUV X1. Navíc se připravuje také další elektromobil s logem značky Mini.

Do roku 2023 budou dealeři BMW nabízet zákazníkům zrhuba 25 aut schopných jízdy bez emisí plynů. Většina z nich v tu dobu již bude mít ve svých útrobách zabudován výhradně elektrický motor. To je odklon od dosavadního trendu, kdy naopak převahu v nabídce měla vozidla s pohonem plug-in hybrid.

Těch již do současnosti BMW prodalo milion kusů a další milion přibude do skončení roku 2025.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď