BMW i4 na pět hvězdiček od EuroNCAP nedosáhlo

foto Elektromobil BMW i4.

Nezávislá organizace EuroNCAP zveřejnila výsledky další série testovaných nových typů osobních automobilů. Mezi nimi byly také dva „čisté“ elektromobily. Zatímco Cupra Born, která je ale v podstatě technickým dvojčetem Volkswagenu ID.3, nárazovými testy a dalšími bezpečnostními zkouškami prošla bez problémů, BMW i4 nejlepší pětihvězdičkové vysvědčení od specialistů EuroNCAP nedostalo. Tento vůz, který mimo jiných ocenění získal také titul Auto roku v České republice, se musel spokojit pouze se čtyřmi hvězdami.

Komisaři dokonce v komentáři k výsledkům uvedli, „že tento vůz dokazuje, že luxus neznamená vždy lepší výkon v oblasti bezpečnosti.

Přesto samozřejmě BMW i4 při srážce chrání cestující na velmi dobré úrovni. Týká se to jak dospělých cestujících na předních i zadních sedadlech, tak i dětských pasažérů ve věku 6 a 10 let sedících vzadu v autosedačkách.

Chodci a cyklisté by při případné srážce s BMW i4 profitovali z aktivní kapoty, která se zdvihne díky senzorům v nárazníku schopným detekovat takovýto typ nehody. Díky tomu je pak menší pravděpodobnost, že se jejich těla dostanou do kontaktu s tvrdými strukturami v motorovém prostoru. Rezervy ale měl vůz v oblasti ochrany pánví chodců.

BMW i4 disponuje většinou požadovaných elektronických bezpečnostních asistenčních systémů, které navíc podle zkoušek EuroNCAP dobře fungují. Celkový bodový výsledek mu však snížila absence takzvané multikolizní brzdy. Ta je schopna zabránit tomu, aby se vozidlo po srážce dále pohybovalo a naráželo do dalších vozidel nebo předmětů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď