Blatter a Platini byli ve Švýcarsku obžalováni z podvodu a čeká je soud

foto Ilustrační foto - Bývalý předseda FIFA Sepp Blatter (vlevo) a někdejší šéf UEFA Michel Platini (na archivním snímku z 8. října 2015).

Ženeva - Bývalý předseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter a někdejší šéf Unie evropských fotbalových asociací UEFA Michel Platini byli švýcarskými úřady obžalováni mimo jiné z finančního podvodu a čeká je soud. Platini coby předseda UEFA v únoru 2011 od tehdejšího prezidenta FIFA Blattera ilegálně obdržel dva miliony dolarů za údajnou poradenskou činnost.

"Tato platba poškodila majetek FIFA a nezákonně obohatila Platiniho," uvedli švýcarští vyšetřovatelé v prohlášení. Pětaosmdesátiletého Blattera i o šestašedesátiletého Platiniho obvinili z podvodu, špatného hospodaření, zpronevěry prostředků FIFA a padělání dokumentů.

Platini, jenž byl i místopředsedou Mezinárodní fotbalové federace, v roce 2015 dostal za přijetí peněz od Blattera osmiletý zákaz působení ve fotbale. Po sérii odvolání dosáhl Francouz pouze snížení trestu na čtyři roky, který mu vypršel v říjnu 2019. Šestiletý zákaz Švýcara Blattera skončil minulý měsíc.

Soud s oběma bývalými vysokými funkcionáři začne během několika následujících měsíců ve švýcarské Bellinzoně.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď