Birner a Rosandič dodatečně pykají za prohřešky z duelu se Zlínem

foto Ilustrační foto - Hokejista Liberce Michal Birner.

Praha - Hokejisté Liberce se musí obejít v jednom utkání bez elitního útočníka Michala Birnera. Jeden z lídrů Bílých Tygrů byl dodatečně potrestán za zákrok na zlínského obránce Martina Novotného v úterním dohrávaném 12. kole. Ve stejném duelu se provinil i Birnerův spoluhráč Mislav Rosandič, jehož bude stát filmování deset procent základního měsíčního platu.

Birner fauloval během utkání ve Zlíně, které Berani vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech, domácího hráče krátce před polovinou první třetiny. Obdržel trest na 2+10 minut za vražení na hrazení. Podnět zlínského klubu mu ale z rozhodnutí předsedy disciplinární komise extraligy Viktora Ujčíka vynesl ještě stopku na jeden zápas, a to s ohledem na intenzitu a způsob provedení zákroku.

"Zákrok byl veden ve vysoké nájezdové rychlosti na protihráče, který nedostatečně zohlednil vlastní postavení a možnost, že bude napadán. Hráč před střetem rezignoval na možnost zasáhnout kotouč, zkřížil ruce na hrudi a s vysokou intenzitou, aniž by se snažil důsledky střetu minimalizovat, narazil protihráče na hrazení," vysvětlil v tiskové zprávě Ujčík.

Při určení výše trestu přihlédl k tomu, že Birner, jenž v této sezoně zaznamenal ze 30 startů 28 bodů (8+20), nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Novotný utkání dokončil.

Rosandič se provinil po minutě prodloužení, kdy se ho snažil několika menšími "háčky" zpomalit Zdeněk Okál. Domácí útočník dostal po pádu soupeře u hrazení dvouminutový trest za hákování. Liberečtí však početní výhodu nevyužili a shodou okolností právě Okál pak v nájezdech rozhodl o zisku druhého bodu pro Berany.

Ujčík spatřil v Rosandičově počínání přestupek nafilmovaný pád nebo přehrávání. "Hráč cíleně zneužil předchozího kontaktu s protihráčem Zdeňkem Okálem k tomu, aby ovlivnil úsudek rozhodčích. Zákrok přitom nebyl takové intenzity ani charakteru, aby k podobnému pádu (rozhození rukama, zahození hole) vedl," konstatoval Ujčík.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je středa 27. ledna 2021

Očekáváme v 3:00 -1°C

Celá předpověď