Bílek před startem jara o titulu nemluví, Beauguel může nastoupit už v neděli

foto Ilustrační foto - Trenér Plzně Michal Bílek (na snímku z 16. května 2021).

Plzeň - Plzeňští fotbalisté před startem jarní části prvoligové sezony podle trenéra Michala Bílka o mistrovském titulu nemluví a chtějí se především udržet na místech, která zajišťují start v předkolech evropských pohárů. Kouč druhého týmu tabulky věří, že nejlepší střelec Jean-David Beauguel bude po zranění brzy stoprocentní a mohl by zasáhnout už do nedělního domácího zápasu 20. kola s Hradcem Králové.

"Cílem je dostat se do předkol evropských pohárů, to je jasné. V jarní části chceme navázat na úspěšný podzim, chceme se prezentovat poctivou, zodpovědnou hrou. Co nás teď zajímá, je start sezony," řekl Bílek na on-line tiskové konferenci.

"Víme, že úvod bude velmi důležitý, abychom ho zvládli. Pokud se nám to podaří a delší dobu se budeme pohybovat takhle nahoře, tak potom můžeme být konkrétnější. O titulu v téhle chvíli nemluvíme. Budeme se opravdu soustředit na zápasy, jak rychle půjdou za sebou," přidal bývalý reprezentační trenér.

Beauguel naposledy nastoupil 15. ledna v přípravě s Ústím nad Labem, kdy si zranil stehenní sval. Francouzský útočník je s 10 góly nejlepším střelcem nejvyšší soutěže společně s Václavem Jurečkou ze Slovácka. "Bogy s námi netrénoval 14 dní, ale už se dává dohromady. Dneska s námi absolvoval trénink bez větších problémů," přiblížil Bílek. "Věřím, že k dispozici už na první zápas bude. Uvidíme, jestli od začátku nebo na část utkání," doplnil šestapadesátiletý kouč.

Věří, že devětadvacetiletý Beauguel, jemuž po sezoně v Plzni vyprší smlouva, v zimě nikam nepřestoupí. "Už si moc nedovedu představit, že by teďka přišla nabídka a Bogy odešel. Času na získání dalších hráčů také moc není. Věřím, že půlrok tady dohraje a hodně nám pomůže," prohlásil Bílek.

V plzeňském kádru došlo během zimní pauzy jen k několika změnám. Krajní záložník či bek Šimon Falta zamířil do Ostravy, odkud přišel rovněž na hostování ofenzivní záložník Roman Potočný. Krajní bek Matěj Hybš bude na jaře hostovat v polské Nieciecze.

"Myslím si, že už velký pohyb v kádru nebude. Možná ještě dáme jednoho dva hráče na hostování. To je všechno. Kádr je dostatečně kvalitní na to, abychom jarní část zvládli podobným způsobem jako tu podzimní. Kádr se ustálil, je tady konkurence na všech postech. Nebyl nějaký velký důvod do toho zasahovat," vysvětlil Bílek.

Potočný na něj udělal dojem. "Roman je ofenzivní hráč, u něj je výhoda, že může hrát jak z levé, tak z pravé strany. My ho zkoušeli, protože nebyl Bogy, i na pozici hrotového útočníka. Vedl si tam dobře. Má velmi dobrou kopací techniku, dovede se prosadit v pokutovém území soupeře. Jsem rád, že přišel a že se zvýšila konkurence na těchto postech," uvedl někdejší záložník.

Viktoria kvůli koronavirové situaci ve Španělsku zrušila naplánované herní soustředění v Esteponě a celou zimní přípravu absolvovala doma. Západočeši z šesti utkání čtyřikrát zvítězili, jednou remizovali a jednou prohráli.

"Dlouho jsme debatovali o tom, jestli jet, nebo nejet. Pak jsme se společně rozhodli, že bude lepší zůstat v našich podmínkách. Nelituju toho. Všechno, co jsme chtěli odtrénovat, jsme beze zbytku splnili. Máme doma veškerý komfort. Není to nic, co by nás mělo v úvodu zabrzdit," konstatoval Bílek.

S hráči prý neřeší, že stávající majitel a generální manažer Viktorie Adolf Šádek stále nenašel vhodného investora pro plzeňský klub. "Situace ohledně prodeje nemá žádný vliv na přípravu týmu. My se plně koncentrujeme na úvod sezony, protože víme, že pro nás bude nesmírně důležité ho zvládnout," dodal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď