Bílá lvíčata z Hodonína už pomohla zvýšit návštěvnost zoo v Caracasu

foto Bílý lev ze Zoo Hodonín v zoologické zahradě ve venezuelském Caracasu, 2. června 2022.

Caracas - Bílá lvíčata, která minulý měsíc poslala Zoo Hodonín do Venezuely, pomohla už minulou neděli výrazně zvýšit návštěvnost v zoologické zahradě v Caracasu. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AP. Podle vedení zoo ve venezuelské metropoli přišlo v neděli asi 8000 milovníků zvířat, což je skoro čtyřikrát více než obvykle.

Fotogalerie

Přítomnost bílých lvíčat v Caracasu oznámil minulý týden i prezident Nicolás Maduro, který se ale podle venezuelského serveru Efecto Cocuyo nevyjádřil přesně. "Do Venezuley přijeli čtyři bílí lví z Jižní Afriky, jedineční ve světě a nyní jsou ve Venezuele. Jsou v karanténě a brzy je budete moci vidět na vlastní oči," řekl ve středu Maduro. Server Efecto Cocuyo nicméně připomněl, že lvíčata pochází z České republiky.

Smetanově bílá čtyřčata lva jihoafrického, tři samci a jedna samice, se narodila v srpnu 2020. Jedno z nich ale oslaví druhé narozeniny už v zoologickém parku ve městě Mérida na západě Venezuely. Další dva bílí lvíčci po zhruba měsíční karanténě najdou nový domov v zoo ve městě Maracay, nedaleko metropole, a jeden samec, který dostal jméno Koba, zůstane v caracaské zoo.

Hodonínská lvíčata se pyšní neobvyklou smetanově bílou barvou. Důvodem je takzvaný leucizmus, což je porucha pigmentace, která způsobuje světlou barvu kůže i srsti. U jihoafrických lvů se leucizmus vyskytuje vzácně a ve volné přírodě zcela výjimečně. V zoologických zahradách je jeho výskyt častější.

Zoo v caracaské čtvrti Caricuao se snaží obnovit svou někdejší slávu po letech ekonomické krize, která trápí celou zemi už několik let. I venezuelské hospodářství ale začíná pomalu oživovat. Také rozpočet zoo v Caracasu je už vyšší a zvířata mají konečně lepší stravu.

"Pro Venezuelany, kteří nemají moc peněz, je těžké cestovat. A tak je velmi důležité, že tato zvířata máme u nás," řekl agentuře Reuters Bernardo Pereira, který v caracaské zoo krmí velké šelmy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď