Bílá lví čtyřčata v Zoo Hodonín se mají čile k světu

foto Čtyřčata lvů jihoafrických v Zoo Hodonín, která přišla na svět ve druhé polovině srpna, na snímku z 10. října 2020. Mláďata se mají čile k světu. Po rodičích mají vzácnou smetanově bílou barvu. Zoo je sice kvůli vládním opatřením uzavřená, zájemci je ale mohou vidět on-line na webu zahrady.

Hodonín - Čtyřčata lvů jihoafrických v Zoo Hodonín, která přišla na svět ve druhé polovině srpna, se mají čile k světu. Po rodičích mají vzácnou smetanově bílou barvu. Zoo je sice kvůli vládním opatřením uzavřená, zájemci je ale mohou vidět on-line na webu zahrady. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí zahrady Marie Blahová.

Mláďata už jsou v ubikaci společně s matkou i otcem, dvě z nich podle mluvčí dokonce už z vlastní vůle několikrát opustila bezpečí vnitřní ubikace a vydala se na průzkum přes spojovací koridor do venkovního výběhu. Mají už za sebou odčervení, čipování nezbytné pro identifikaci zvířat a první očkování. "Jedná se o tři samce a jednu samičku, jejichž váha se pohybuje okolo 10 kilogramů," uvedla zooložka Zdenka Vavrysová.

Před uzavřením zoologické zahrady z důvodu nařízení byl už pavilon šelmince zpřístupněný veřejnosti, sklo ubikace ale i nadále zůstávalo z větší části zatřeno barvou, aby zvířata nebyla návštěvníky rušena a postupně si zvykala na okolní vjemy. Jakmile bylo možné odstranit větší část nátěru, zahrada musela uzavřít.

Lvy jihoafrické smetanově bílé barvy chová hodonínská zoo od roku 2013. Samice v minulosti třikrát zabřezla, v prvních dvou případech se ale mláďata narodila mrtvá. Teprve třetí odchov byl úspěšný, na sklonku roku 2018 se páru narodily dvě samičky. Ty letos v červenci Zoo Hodonín opustily a našly nový domov v litevské Zoo Klaipeda.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je středa 2. prosince 2020

Očekáváme v 15:00 1°C

Celá předpověď