Biden jmenoval do schválení svých nominantů úřadující ministry

foto Nový prezident USA Joe Biden podepisuje první dokumenty po své inauguraci. Vpravo víceprezidentka Kamala Harrisová.

Washington - Nový americký prezident Joe Biden jmenoval dnes úřadující ministry zahraničí, obrany, spravedlnosti či financí a šéfy několika vládních agentur. V čele úřadů budou stát do doby, než Senát schválí Bidenovy kandidáty na tyto posty. Například ministrem zahraničí by se pak měl stát Antony Blinken, ministrem obrany Lloyd Austin, ministrem spravedlnosti Merrick Garland a ministryní financí Janet Yellenová. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters.

Úřadujícím ministrem zahraniční Biden jmenoval Daniela Smithe. Kariérní diplomat a bývalý velvyslanec v Řecku nyní stojí v čele institutu, který připravuje zájemce o práci v americké diplomacii.

Smith bude řídit ministerstvo zahraničí do doby, než Senát USA potvrdí Bidenova kandidáta na ministra Antonyho Blinkena. Ten už v úterý absolvoval slyšení v Senátu a podle agentury AP se nečekají při jeho schvalování žádné problémy.

Stejně jako povede Smith ministerstvo zahraničí, bude do potvrzení Bidenových nominantů stát podle stanice NBC v čele ministerstva spravedlnosti Monty Wilkinson, v čele ministerstva financí Andy Baukol a v čele ministerstva obrany David Norquist. Ministerstvo zdravotnictví dočasně povede Norris Cochran, kterého by měl po potvrzení Senátem nahradit Xavier Becerra.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 15:00 8°C

Celá předpověď