Bidař s Duškovou byli nadšení a těší se, že si konečně pospí

foto XXIII. zimní olympijské hry, krasobruslení, sportovní dvojice - volný program, 15. února 2018 v Kangnungu. Česká dvojice Anna Dušková, Martin Bidař.

Kangnung (Korea) - Krasobruslaři Anna Dušková a Martin Bidař se po dnešním vydařeném výkonu ve volné jízdě na olympijských hrách posunuli na 14. místo mezi sportovními dvojicemi a svoji misi v Pchjongčchangu zakončili s úsměvy. Vedle předvedeného výkonu měli radost i z toho, že v příštích dnech už nebudou muset brzy ráno vstávat.

Krasobruslařské závody totiž v Koreji začínaly dopoledne a osmnáctiletí čeští reprezentanti před svými starty ještě pravidelně absolvovali brzký ranní trénink. "Ve středu jsem musel vstávat před pátou, dnes o půl hodiny později," řekl Bidař. I proto se teď těšili na odpočinek. "Jak se odměním? Budu spát do jedenácti. Možná dýl, když se mi to povede," hlásila Dušková.

Juniorští mistři světa z roku 2016 se na olympiádě představili i přesto, že si Dušková na konci října poranila koleno a musela na operaci. Díky rychlé rekonvalescenci nemuseli start zrušit, trénovali ale s omezením. Naplno se připravovali jen tři týdny.

"Přijeli jsme sem jen s tím, že tady budeme jen nějak existovat. A když jsme k tomu přidali dobrý výkon, tak spokojenější už moc být nemůžeme," uvedla Dušková. S Bidařem si vytvořili nové sezonní maximum ve volné jízdě a jen těsně zaostali za nejlepším výkonem v kariéře v seniorských závodech.

Dušková s Bidařem by v budoucnosti měli patřit mezi nejlepší světové dvojice, kanadský trenér Richard Gauthier, se kterým spolupracují, řekl, že je přesvědčen, že na dalších hrách za čtyři roky budou mezi šesticí nejlepších.

"Věřím, že nám olympijský start do budoucnosti pomůže. Je to fakt jiný závod, než které jsme dosud absolvovali," řekl Bidař. "Uvidíme, co nás čeká, ale určitě bychom na další olympiádu chtěli jet a určitě nechceme zůstat věčně čtrnáctí," uvedla Dušková.

Svěřenci trenérky Eva Horklové si teď krátce užijí olympijské hry a v neděli odletí domů, kde se budou připravovat na březnové mistrovství světa v Miláně. "Musíme trénovat, protože jsme vynechali celou sezonu," podotkla Dušková. Ještě předtím ale v Koreji navštíví i další sportoviště. "V pátek se chceme jít podívat na Martinu Sáblíkovou, zajdeme na Michala Březinu a já chci i na hokej," uvedl Bidař.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 14. listopadu 2018

Očekáváme v 19:00 5°C

Celá předpověď