Biatlonistka Koukalová na olympijských hrách startovat nebude

foto Ilustrační foto - Česká biatlonistka Gabriela Koukalová.

Praha - Biatlonistka Gabriela Koukalová nebude kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům startovat na olympijských hrách v Pchjongčchangu. ČTK o tom dnes informoval šéf Českého biatlonového svazu Jiří Hamza.

Úřadující mistryně světa a nejlepší česká sportovkyně loňského roku měla patřit v Koreji k českým medailovým nadějím, ale kvůli potížím s lýtky Koukalová v této sezoně ještě nezávodila. Situace není lepší ani měsíc před začátkem her.

"Současný zdravotní stav jí nedovolí přípravu v plné zátěži. Potíže přetrvávají. Proto jsme se domluvili, že tuto sezonu vynechá. Rozhodnutí nebylo lehké," uvedl Hamza. S Koukalovou a šéftrenérem Ondřejem Rybářem probral všechny možnosti. "Vzhledem k našim ambicím mě tato situace mrzí, ale zdraví je přednější. Gabriela nyní podstoupí léčbu u doktora Pavla Koláře, do této sezony už nezasáhne," dodal Hamza.

Osmadvacetiletá biatlonistka se poslední měsíc připravovala individuálně. "Snažila jsem se udělat maximum pro to, abych se vrátila. Bohužel to na tréninku nešlo podle mých představ. Moc mě to mrzí, olympiáda je vrcholem každého sportovce," uvedla Koukalová v prohlášení.

Před čtyřmi roky v Soči vybojovala stříbrné medaile v závodu s hromadným startem a ve smíšené štafetě. Dodatečně by měla získat ještě bronz ze štafety žen po diskvalifikaci původně druhý Rusek za doping.

Za měsíc v Pchjongčchangu se bude muset výprava českých biatlonistů obejít bez vítězky Světového poháru z roku 2016. "Bohužel v současném stavu není Gabča navzdory jejímu úsilí i snaze celého podpůrného týmu schopna závodit," řekl šéftrenér Rybář.

"Gabča se nemůže stoprocentně připravit na závody, aby byla schopna podat výkon, jaký by si sama představovala. Na situaci musíme reagovat, protože Světový pohár nebude čekat na to, až se nám uzdraví nejlepší závodnice. Doufám, že se Gabče podaří dát se dohromady co nejdříve. Sama říkala, že by ráda dala o sobě ještě vědět. Doufám, že se jí to podaří," uvedl Rybář v rozhovoru pro Českou televizi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď