Biatlonista Mareček se stal juniorským mistrem světa ve vytrvalostním závodu

foto Biatlon - ilustrační foto.

Soldier Hollow (USA) - Český biatlonista Jonáš Mareček se stal v americkém Soldier Hollow juniorským mistrem světa ve vytrvalostním závodě. Na patnáctikilometrové trati chyboval dvakrát vleže, vstoje byl přesný a v běhu zaznamenal čtvrtý nejlepší čas. Na jeho triumf navázala v závodu juniorek na 12,5 kilometru bronzem Tereza Voborníková.

Jednadvacetiletý Mareček zvítězil před dvojicí Norů. O sedmnáct sekund pomalejší byl Vetle Paulsen, Martin Uldal ztratil přes půl minuty. Tomáš Mikyska vybojoval s třemi chybami na střelnici 11. místo, Jakub Kocián obsadil 26. pozici a Ondřej Mánek skončil na 33. místě.

"Už před závodem jsem si uvědomoval, že patřím mezi favority, že třeba můžu i vyhrát, pokud budu střílet dobře. Proto jsme si nemyslel, že bych mohl vyhrát se dvěma chybami. Ale také ostatní chybovali a já jsem tak dostal šanci. Při čekání v cíli jsem byl hodně nervózní, ale trenér Michael Málek nám hlásil, že zezadu startovního pole už o titul nikdo nejede. S každým dalším soupeřem v cíli se ty pocity štěstí násobily," uvedl Mareček na webu svazu.

Poslední juniorský titul mistra světa vybojovala současná česká jednička Markéta Davidová v Estonsku před čtyřmi lety ve stíhacím závodě. Mezi juniory se radoval naposledy Petr Hradecký, který před šestnácti lety rovněž na americké půdě, v Presque Isle, ovládl sprint.

Voborníková se do USA přesunula z olympiády v Pekingu. Po prvních dvou čistých položkách chybovala jednou v předposlední i poslední střelbě. Třetí byla s odstupem 53,7 sekundy za vítěznou Lisou Marií Sparkovu z Německa. Stříbro získala Francouzka Oceane Michelonová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je středa 6. července 2022

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď