Biatlonista Hornig byl pozitivní, z Oberhofu musel i Krupčík

foto Ilustrační foto - Závody SP v biatlonu, sprint mužů na 10 km, 19. prosince 2019 v Le Grand-Bornand. Český závodník Vítězslav Hornig.

Oberhof (Německo) - Další český biatlonista měl pozitivní test na koronavirus. Po Michalu Krčmářovi a Adamu Václavíkovi, kteří kvůli tomu nemohli odcestovat na Světový pohár do Oberhofu, se tentokrát infekce prokázala u Vítězslava Horniga. Ten kvůli tomu musel německé středisko opustit, stejně jako jeho spolubydlící Tomáš Krupčík. Ostatní Češi byli v prvním kole testování negativní.

Hornig měl negativní test před odjezdem na první závody tohoto kalendářního roku, ale v Německu oba jeho vzorky odebrané ve středu ukázaly pozitivitu. "Jeho hodnoty nejsou nijak vysoké, což značí, že je na začátku infekce. Věřím tomu, že nízké hodnoty naznačují i lehký průběh nemoci," uvedl na svazovém webu technický koordinátor týmu Michal Šlesingr.

Informaci o pozitivním nálezu dostal od zástupce Mezinárodní biatlonové unie (IBU) Daniela Böhma ve středu večer. "Okamžitě jsme Víťu izolovali a ve čtvrtek ráno odcestoval domů. Popsali jsme IBU detailně jeho pohyb a aktivity v posledních třech dnech. Nyní čekáme na další pokyny. Celý tým nadále dodržuje přísná opatření," doplnil Šlesingr. Do karantény poté poslaly místní úřady i Krupčíka, jenž s Hornigem sdílel pokoj.

Po jejich odjezdu v mužské části českého týmu v Oberhofu zůstali Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyska a Milan Žemlička. Na nedělní smíšenou štafetu přijede Ondřej Moravec, který si po dohodě s trenéry prodloužil přípravu v rakouském Obertilliachu. SP začíná pátečními sprinty.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 11:00 1°C

Celá předpověď